ocena miejsca: 4.5 / 8
oceń i Ty!

Ring of Kerryodwróć kolory tekstu i tła

180 kilometrów pięknych widoków, tajemniczych historii, interesujących miast, soczystej zieleni. To najkrótszy opis Ring of Kerry, czyli szlaku wiodącego przez południowo-zachodnią Irlandię. Killarney jest jednocześnie startem i metą trasy, którą można pokonać zarówno autem, jak i rowerem. W konkretnych miejscach wytyczone są również piesze szlaki
Na zwiedzających czekają miasta, m.in. Kenmare, Sneem, Derrynane Caherdaniel, Waterville, Caherciveen, Glenbeigh oraz Killorglin.

 

Ring of Kerry to również bogactwo natury. W kategorii "must see” jest Killarney National Park z zamkiem Ross, wodospadem Torc, Muckross House. Koniecznie trzeba zatrzymać się przy Ladies view. W Bonane National Heritage Park natkniemy się na ślady z epok kamienia oraz brązu. Jeśli ktoś czuje niedosyt natury, pozostaje jeszcze Reenagross Woodland Park w zatoce Kenmare.

 

Fani zamków powinni się udać do Caherciveen, gdzie czeka Ballycarbery. Zaledwie 3,5 kilometra na zachód od Kenmare w kierunku Sneem znajduje się zamek Dunkerron (koniec XVI wieku) związany z rodziną O’Sullivan. Z kolei w okolicach Glenbeigh mieszczą się ruiny zamku Wynn’s (XVIII w.). Z kolei w obrębie Killarney National Park nad brzegiem jezioro wznosi się wspomaniny Ross Castle.

 

Do innych ciekawych atrakcji Ring of Kerry i okolic zalicza się m.in. Old Kenmare Cemetery (stary cmentarz w okolicach Kenmare), wioska Portmagee, wyspa Valentina oraz wyspy Skelling.Zdjęcia Ring of Kerry


  Irlandia - pogoda:
Dziś, 25 września 2017
+16°  / +10°
Słonecznie

wiatr: SE 2 km/h
ciśnienie: 1021 hPa
wilgotność: 60%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 26 września 2017
+15° C    /  +9° C
Silne zachmurzenie
wiatr: SSE 20 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 27 września 2017
+15° C    /  +4° C
Umiarkowane opady deszczu
wiatr: SSE 25 km/h
opady: 3.9 mm/h

Czwartek, 28 września 2017
+13° C    /  +7° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: S 23 km/h
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 29 września 2017
+14° C    /  +8° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: SW 12 km/h
opady: 1.2 mm/h