ocena miejsca: 3.6 / 5
oceń i Ty!

Piazza di Spagna i schody hiszpańskieodwróć kolory tekstu i tła

Piazza di Spagna (Plac Hiszpański) to jeden z najsłynniejszych placów Rzymu. Przy nim znajdują się 137-stopniowe schody, które powstały w XVIII w. Na szczycie schodów stoi XVI-wieczny kościół Trinita dei Monti (kościół św. Trójcy), zbudowany według projektu Carla Maderny. Na schodach odbywają się pokazy mody, a wiosną i latem zdobią je kwiaty. Zimą, w okresie Bożego Narodzenia, na tarasie schodów ustawiana jest szopka. 

U ich podnóża znajduje się niewielka fontanna Barcaccia z XVII w., która jest dziełem Pietro Berniniego i jego syna Lorenzo Berniniego. Zasilają ją wody doprowadzone akweduktem, a sama fontanna jest pamiątką po powodzi, która miała miejsce w 1598 r., kiedy to wody Tybru wyrzuciły w tym miejscu łódkę.

 

Schody są tłumnie odwiedzane przez turystów o każdej porze roku. Najładniej prezentują się po zmroku, kiedy plac nabiera specyficznego klimatu.Przy placu znajdują się dwa mniejsze muzea urządzone w domach, w których mieszkali sławni ludzie. Pierwsze to Keats-Shelly Memorial House (poświęcone angielskim poetom romantycznym), a drugie to Casa de Chirico (ekspozycja książek, pamiątek po włoskim artyście Giorgio de Chirico). W bocznej części placu wznosi się wysoka kolumna z figurą Madonny, pochodząca z XIX w. Obok stoi pałac mieszczący ambasadę Hiszpanii, od której utworzono nazwę placu i schodów.Pokaż Rzym na większej mapie


Zdjęcia Piazza di Spagna i schody hiszpańskie


  Rzym i Watykan - pogoda:
Dziś, 20 lutego 2018
+11°  / +5°
Silne zachmurzenie

wiatr: WSW 8 km/h
ciśnienie: 1006 hPa
wilgotność: 56%
zachmurzenie: 88%
opady: 0.0 mm/h

Środa, 21 lutego 2018
+14° C    /  +8° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 22 lutego 2018
+13° C    /  +6° C
Silne zachmurzenie
wiatr: SE 23 km/h
opady: 0.1 mm/h

Piątek, 23 lutego 2018
+13° C    /  +9° C
Silne zachmurzenie
wiatr: NE 14 km/h
opady: 0.2 mm/h

Sobota, 24 lutego 2018
+15° C    /  +8° C
Silne zachmurzenie
wiatr: N 17 km/h
opady: 0.0 mm/h