ocena miejsca: 3.6 / 5
oceń i Ty!

Piazza di Spagna i schody hiszpańskieodwróć kolory tekstu i tła

Piazza di Spagna (Plac Hiszpański) to jeden z najsłynniejszych placów Rzymu. Przy nim znajdują się 137-stopniowe schody, które powstały w XVIII w. Na szczycie schodów stoi XVI-wieczny kościół Trinita dei Monti (kościół św. Trójcy), zbudowany według projektu Carla Maderny. Na schodach odbywają się pokazy mody, a wiosną i latem zdobią je kwiaty. Zimą, w okresie Bożego Narodzenia, na tarasie schodów ustawiana jest szopka. 

U ich podnóża znajduje się niewielka fontanna Barcaccia z XVII w., która jest dziełem Pietro Berniniego i jego syna Lorenzo Berniniego. Zasilają ją wody doprowadzone akweduktem, a sama fontanna jest pamiątką po powodzi, która miała miejsce w 1598 r., kiedy to wody Tybru wyrzuciły w tym miejscu łódkę.

 

Schody są tłumnie odwiedzane przez turystów o każdej porze roku. Najładniej prezentują się po zmroku, kiedy plac nabiera specyficznego klimatu.Przy placu znajdują się dwa mniejsze muzea urządzone w domach, w których mieszkali sławni ludzie. Pierwsze to Keats-Shelly Memorial House (poświęcone angielskim poetom romantycznym), a drugie to Casa de Chirico (ekspozycja książek, pamiątek po włoskim artyście Giorgio de Chirico). W bocznej części placu wznosi się wysoka kolumna z figurą Madonny, pochodząca z XIX w. Obok stoi pałac mieszczący ambasadę Hiszpanii, od której utworzono nazwę placu i schodów.Pokaż Rzym na większej mapie


Zdjęcia Piazza di Spagna i schody hiszpańskie


  Rzym i Watykan - pogoda:
Dziś, 23 marca 2017
+20°  / +8°
Słonecznie

wiatr: SE 14 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 68%
zachmurzenie: 25%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 24 marca 2017
+22° C    /  +9° C
Silne zachmurzenie
wiatr: SE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 25 marca 2017
+23° C    /  +7° C
Umiarkowane opady deszczu
wiatr: SE 10 km/h
opady: 2.9 mm/h

Niedziela, 26 marca 2017
+18° C    /  +7° C
Lekki deszcz, miejscami możliwe rozpogodzenia
wiatr: WNW 9 km/h
opady: 0.9 mm/h

Poniedziałek, 27 marca 2017
+16° C    /  +4° C
Lekka mżawka, miejscami możliwe rozpogodzenia
wiatr: SE 16 km/h
opady: 0.5 mm/h