ocena miejsca: 5 / 1
oceń i Ty!

Limenariaodwróć kolory tekstu i tła

Limenaria to miejscowość położona na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy. Znajduje się tu bardzo ładny port, efektownie oświetlony wieczorem. Można również stąd obserwować zachód słońca. Wioska jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, ale zachowała swój niepowtarzalny lokalny charakter. Wzdłuż nabrzeża i przy okoliczych uliczkach jest mnóstwo tawern, w których można spróbować greckiego jedzenia, a także barów i kawiarni. Są także sklepy ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami oraz pamiątkami.


Przy porcie znajduje się mała piaszczysta plaża, ale Iepiej wyruszyć za miasteczko, by odpocząć na jednej z okolicznych plaż - Trypiti (na północ) lub Matalia czy Pefkari (na południe).
 

W okolicy plaży Matalia można odwiedzić pozostałości kopalni. Warto również wjechać na wzgórze w Limenarii do ruin Palataki (dawnej siedziby spółki zarządzającej kopalnią), skąd rozpościera się wspaniały widok na miasteczko i port, a z drugiej strony na plażę Matalia. Nieco dalej na południe, na brzegu morza zbudowano malowniczą ścieżkę spacerową. Można tu również dojechać samochodem i dojść do kręgu utworzonego przez marmurowe bloki oraz do postawionej na urwisku ławeczki. Widok jest niesamowity!Zdjęcia Limenaria


  Thassos - pogoda:
Dziś, 25 lutego 2018
+7°  / +5°
Lekka mżawka

wiatr: E 27 km/h
ciśnienie: 1012 hPa
wilgotność: 74%
zachmurzenie: 100%
opady: 0.3 mm/h

Poniedziałek, 26 lutego 2018
+7° C    /  +3° C
Lekkie opady deszczu ze śniegiem
wiatr: NNE 44 km/h
opady: 23.3 mm/h

Wtorek, 27 lutego 2018
+4° C    /  -2° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NE 12 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 28 lutego 2018
+4° C    /  -1° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 17 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 1 marca 2018
+3° C    /  -4° C
Silne zachmurzenie
wiatr: ENE 14 km/h
opady: 0.1 mm/h