ocena miejsca: 5 / 1
oceń i Ty!

Pałaceodwróć kolory tekstu i tła

Pałace Wenecji to szczególnie wyróżniające się wystrojem i rozmiarami rezydencje mieszkalne i użyteczności publicznej w Wenecji. Do dzisiaj przetrwało ich ponad 100. Najbardziej okazałe znajdują się nad Canal Grande. Pierwszym pałacem nad kanałem Grande jest Palazzo Flangini. Za nim znajduje się pałac Contarini a następnie Palazzo Vendramin-Calergi, w którym zmarł Richard Wagner. Za nimi są: Palazzo Marcello, Palazzo Piovente, Palazzo Gussoni Grimani, Palazzo Fontana Rezzonico, Palazzo Battagia, Ca' Tron, Ca' Pesaro, Corner della Regina, Palazzo dei Camerlenghi, Dolfin-Manin, Grimani, Palazzo Papadopoli, Palazze Corner-Spinelli, Palazzo Mocenigio, Palazzo Contarini dalle Figure, Palazzo Moro-Lin, Palazzo Pisani, Palazzo Dona, Palazzo Persico, Palazzo Balbi, Ca' Foscari, Ca' Rezzonico, Palazzo dell'Ambasciatore, Palazzo Contarini degli Scrigni Corfu, Palazzo Grassi, Palazzo Giustinian, Palazzo Cavalli-Franchetti, Ca' Grande, Palazzo Hotel Gritti, Palazzo Monolessi Ferro, Palazzo Contarini-Fasan, Palazzi Barozzi-Emo, Palazzo Giustinian, Palazzo Contarini, Palazzo Venier dei Leoni, Pałac Ca' Dario, Palazzo Ducale, Palazzo Venier dei Leoni.

 

Ca' d'Oro - jeden z najsłynniejszych pałaców becnie jest siedzibą muzeum Galleria Giorgio Franchetti. Powstał w XV w., a jego nazwa wzięła się od fragmentów fasady pokrytych złotem.

Ca' Rezzonico - barokowy pałac, zbudowany na przełomie XVII i XVIII w. W budynku mieści się Muzeum Sztuki Weneckiej XVIII wieku.

Ca' Pesaro - powstał w XVII w. Jest to jeden z największych budynków tego typu w mieście. Od 1902 mieści Muzeum Sztuki Współczesnej.

Palazzo Grassi - powstał w XVIII w. W październiku 2004 roku został sprzedany miastu Wenecja, z przeznaczeniem na kasyno.

Palazzo Vendramin-Calergi - w 1883 r. zmarł w nim Ryszard Wagner, obecnie pełni funkcję kasyna. 

Palazzo Barbarigo - powstał w XVI w. Obecnie znajduje się w rękach prywatnych i mieści hotelPokaż Wenecja na większej mapie

Zdjęcia Pałace


  Wenecja - pogoda:
Dziś, 23 marca 2018
+11°  / +7°
Częściowe zachmurzenie

wiatr: SW 8 km/h
ciśnienie: 1004 hPa
wilgotność: 47%
zachmurzenie: 13%
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 24 marca 2018
+12° C    /  +6° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: E 8 km/h
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 25 marca 2018
+13° C    /  +8° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: E 9 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 26 marca 2018
+16° C    /  +8° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: S 4 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 27 marca 2018
+14° C    /  +9° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: S 8 km/h
opady: 0.0 mm/h