ocena miejsca: 3.1 / 15
oceń i Ty!

Cinque Terreodwróć kolory tekstu i tła

Cinque Terre to pięć miasteczek położonych na skałach, a na pobliskich tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośle. Park narodowy to przede wszystkim zatoki, plaże, skały, groty, morskie urwiska, a także fauna zamieszkująca okoliczne wody. Cinque Terre zajmuje pas o długości 15 kilometrów i szerokości 3 km. Jedyna droga prowadząca wzdłuż wybrzeża jest położona w górach, wąska i kręta. Pomiędzy miasteczkami można przemieszczać się koleją, która biegnie aż do miasta La Spezia.

Miejscowości Cinque Terre noszą nazwy: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore.

Riomaggiore - pierwsze z miasteczek, jadąc od strony La Spezia. Malownicze domy położone są tutaj między wzgórzami, a jedyna droga opada stromo w dół, w stronę morza.  Pod nią biegnie strumień Rivus Maior. W Riomaggiore zaczyna się słynna Ulica Miłości, ścieżka przebiegająca nad morskim urwiskiem aż do miejscowości Manarola.


Manarola - miasteczko zbudowano na cyplu pomiędzy dwoma skałami. W okolicy zobaczyć można charakterystyczne tarasy z winnicami, drzewa oliwne i murki otaczające tarasy.


Corniglia - miasteczko położone na szczycie, na wysokości ok. 100 m. Aby dotrzeć na górę, należy wspiąć się po 377 schodkach. Zabudowania położone są wzdłuż głównej ulicy, Fieschi. 

Vernazza - miasteczko zachowało charakter i wygląd osady rybackiej, dzięki jedynemu na Cinque Terre naturalnemu portowi. 

Monterosso - miasteczko podzielone jest na dwie części - część antyczną ze średniowiecznym centrum i nowoczesną dzielnicę willową, położoną wzdłuż pięknej plaży. Charakterystycznym elementem dla Monterosso są wieże i ślady dawnego muru obronnego.


Film z Cinque Terre:

 

 

Mapa okolic Cinque Terre:

 


Pokaż Cinque Terre na większej mapie


Zdjęcia Cinque Terre


  Cinque Terre - pogoda:
Dziś, 13 grudnia 2017
+12°  / +7°
Częściowe zachmurzenie

wiatr: WSW 5 km/h
ciśnienie: 1020 hPa
wilgotność: 61%
zachmurzenie: 4%
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 14 grudnia 2017
+13° C    /  +10° C
Umiarkowane opady deszczu
wiatr: SW 20 km/h
opady: 1.7 mm/h

Piątek, 15 grudnia 2017
+14° C    /  +9° C
Możliwe silne opady deszczu
wiatr: WSW 26 km/h
opady: 3.7 mm/h

Sobota, 16 grudnia 2017
+12° C    /  +5° C
Słonecznie
wiatr: NNW 13 km/h
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 17 grudnia 2017
+9° C    /  +3° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: S 5 km/h
opady: 0.0 mm/h