ocena miejsca: 3.3 / 14
oceń i Ty!

Cinque Terreodwróć kolory tekstu i tła

Cinque Terre to pięć miasteczek położonych na skałach, a na pobliskich tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośle. Park narodowy to przede wszystkim zatoki, plaże, skały, groty, morskie urwiska, a także fauna zamieszkująca okoliczne wody. Cinque Terre zajmuje pas o długości 15 kilometrów i szerokości 3 km. Jedyna droga prowadząca wzdłuż wybrzeża jest położona w górach, wąska i kręta. Pomiędzy miasteczkami można przemieszczać się koleją, która biegnie aż do miasta La Spezia.

Miejscowości Cinque Terre noszą nazwy: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore.

Riomaggiore - pierwsze z miasteczek, jadąc od strony La Spezia. Malownicze domy położone są tutaj między wzgórzami, a jedyna droga opada stromo w dół, w stronę morza.  Pod nią biegnie strumień Rivus Maior. W Riomaggiore zaczyna się słynna Ulica Miłości, ścieżka przebiegająca nad morskim urwiskiem aż do miejscowości Manarola.


Manarola - miasteczko zbudowano na cyplu pomiędzy dwoma skałami. W okolicy zobaczyć można charakterystyczne tarasy z winnicami, drzewa oliwne i murki otaczające tarasy.


Corniglia - miasteczko położone na szczycie, na wysokości ok. 100 m. Aby dotrzeć na górę, należy wspiąć się po 377 schodkach. Zabudowania położone są wzdłuż głównej ulicy, Fieschi. 

Vernazza - miasteczko zachowało charakter i wygląd osady rybackiej, dzięki jedynemu na Cinque Terre naturalnemu portowi. 

Monterosso - miasteczko podzielone jest na dwie części - część antyczną ze średniowiecznym centrum i nowoczesną dzielnicę willową, położoną wzdłuż pięknej plaży. Charakterystycznym elementem dla Monterosso są wieże i ślady dawnego muru obronnego.


Film z Cinque Terre:

 

 

Mapa okolic Cinque Terre:

 


Pokaż Cinque Terre na większej mapie


Zdjęcia Cinque Terre


  Cinque Terre - pogoda:
Dziś, 26 marca 2017
+15°  / +9°
Częściowe zachmurzenie

wiatr: SW 6 km/h
ciśnienie: 1023 hPa
wilgotność: 59%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.4 mm/h

Poniedziałek, 27 marca 2017
+16° C    /  +7° C
Słonecznie
wiatr: E 9 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 28 marca 2017
+18° C    /  +10° C
Słonecznie
wiatr: S 8 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 29 marca 2017
+18° C    /  +11° C
Słonecznie
wiatr: W 6 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 30 marca 2017
+19° C    /  +8° C
Słonecznie
wiatr: W 5 km/h
opady: 0.0 mm/h