ocena miejsca: 3.5 / 6
oceń i Ty!

Lanzaroteodwróć kolory tekstu i tła

Park Narodowy Timanfaya – miejsce, w którym w XVIII w. doszło do wybuchów wulkanów. Cały obszar parku znajduje się pod grubą warstwą lawy. Punktem startowym wizyty w parku jest Wyspa Hilarego, z której roztacza się widok na Góry Ognia. Na Wyspie Hilarego znajduje się również restauracja. Potrawy w niej przyrządzane są na grillu opalanym ciepłem wnętrza ziemi. Na Wyspie Hilarego pracownicy parku dokonują również pokazu temperatury lawy. Terytorium parku można zwiedzać tylko autokarem.


Los Hervideros – miejsce, w którym lawa z erupcji wulkanów spotkała się z wodami oceanu. Zetknięcie się dwóch przeciwstawnych sił zaowocowało powstaniem wybrzeża zbudowanego ze skał o fantazyjnych kształtach. Los Hervideros składa się z szeregu kanałów, podwodnych jaskiń i pionowych kominów, które cały czas są drążone przez wodę.


El Golfo – tajemnicza laguna o zielonym kolorze. Znajduje się w pobliżu rybackiej miejscowości o tej samej nazwie. Zielona laguna położona jest w zagłębieniu, które prawdopodobnie jest pozostałością po kraterze dawnego wulkanu.


La Geria – rejon wyspy Lanzarote, w którym uprawiana jest winorośl na znane wino malvasia. Winorośl rośnie na polach pokrytych wulkanicznym pyłem i otoczona jest półokrągłym murkiem z wulkanicznych skał. W rejonie La Geria można napić się oraz kupić wykonane w tradycyjny sposób wina.


Jameos del Aqua – podziemny tunel, którym lawa przedostawała się do oceanu. Symbolem Jameos del Aqua jest endemiczny gatunek kraba. Podziemne dzieło natury zostało przystosowane przez człowieka i upiększone wg pomysłu Césara Manriqueza. Nie brakuje tu licznych roślin, barów, a nawet sali koncertowej, która znajduje się w jednej z podziemnych grot. Odwiedzić można tu również interaktywne muzeum wulkanów.


Jardin de Cactus
– pozostałości starego kamieniołomu, które zostały zaadaptowane i przekształcone w ogród kaktusów. W jednym miejscu zgromadzonych zostało ponad tysiąc gatunków kaktusów z całego świata. Nad całością, urządzoną na wzór rzymskiego amfiteatru, góruje zabytkowy biały młyn.Pokaż Lanzarote na większej mapie  Lanzarote - pogoda:
Dziś, 21 kwietnia 2018
+20°  / +17°
Miejscami opady deszczu

wiatr: W 31 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 63%
zachmurzenie: 69%
opady: 0.1 mm/h

Niedziela, 22 kwietnia 2018
+20° C    /  +16° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: WNW 20 km/h
opady: 0.2 mm/h

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
+20° C    /  +17° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: WNW 23 km/h
opady: 0.1 mm/h

Wtorek, 24 kwietnia 2018
+20° C    /  +17° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: N 29 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 25 kwietnia 2018
+20° C    /  +17° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: N 29 km/h
opady: 0.1 mm/h