ocena miejsca: 5 / 4
oceń i Ty!

Keriodwróć kolory tekstu i tła

Nazwa Keri obejmuje cały półwysep, w związku z czym warto wiedzieć, gdzie dokładnie chcemy dojechać. Keri to zarówno tradycyjna wioska, jak i latarnia morska na klifie, plaża, kurort wypoczynkowy czy groty. Wjeżdżając na półwysep, napotykamy kilka różnych drogowskazów. W lewo skręca się do części z hotelami, kamienistą, niewielką plażą i małym portem, z którego można popłynąć na wyspę Marathonisi lub do grot (Keri Cave).

 

Droga na wprost prowadzi do Keri Lighthouse, czyli starej latarni morskiej, do której wstęp jest wzbroniony. Stąd także można oglądać najpiękniejszy zachód słońca na wyspie i wspaniałe klifowe wybrzeże. Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, który można kupić w tym miejscu, smakuje naprawdę wyjątkowo. 

 

Nieco wcześniej można zobaczyć największą grecką flagę na świecie. Przy niej mieści się tawerna, która oferuje przepiękny widok na klif i dwie słynne skały - Wielka i Mała Myzithra. Uwaga: na teren tawerny wstęp wyłącznie dla klientów, ale wystarczy zamówić sam napój. Tawerna posiada własną skromną platformę widokową, a stoliki stoją na samym brzegu klifu. 

 

Aby dotrzeć do latarni i klifów, trzeba przejechać przez malowniczą miejscowość Keri. To tradycyjna wioska, w której zobaczyć można białe, weneckie budynki i wąziutkie uliczki, które mieszczą tylko jedno auto naraz. Tutejsze domy jako nieliczne przerwały trzęsienie ziemi w 1953 r. Zdjęcia Keri


  Zakynthos - pogoda:
Dziś, 18 stycznia 2018
+12°  / +7°
Słonecznie

wiatr: NNW 50 km/h
ciśnienie: 1018 hPa
wilgotność: 44%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 19 stycznia 2018
+13° C    /  +13° C
Lekkie opady deszczu
wiatr: SW 15 km/h
opady: 0.1 mm/h

Sobota, 20 stycznia 2018
+14° C    /  +13° C
Lekkie opady deszczu
wiatr: SW 16 km/h
opady: 0.1 mm/h

Niedziela, 21 stycznia 2018
+13° C    /  +7° C
Umiarkowane lub silne opady deszczu
wiatr: SW 28 km/h
opady: 1.3 mm/h

Poniedziałek, 22 stycznia 2018
+12° C    /  +4° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 30 km/h
opady: 0.0 mm/h