wNieznane.pl

Lizbona

Pasteis de BelémWyobraź sobie, że to jest trochę tak jak z tradycyjną cukiernią w Twoim mieście. Tę, którą pamiętasz z dzieciństwa. Ten smak wyjątkowych ciast, pączków, drożdżówek jedynych w swoim rodzaju, które od lat, według sprawdzonej rodzinnej receptury, robił znany i lubiany rodzinny zakład cukierniczy.
Podobnie jest z Pastéis de Belém. Słynne babeczki zwane pasteis de nata kupisz w całej Lizbonie. Jednak te wyjątkowe czekają w dzielnicy Belem nieopodal klasztoru Hieronimitów. Od 1837 roku. Oczywiście sama receptura jest pilnie strzeżona, a nazwa cukierni i samych ciastek jest zastrzeżona tylko dla tego lokalu. Sama słodycz to mieszanka kruchego ciastka zrobionego m.in. na bazie jajek, mleka, mąki, cukru, a także cynamonu. Kosztuje niewiele, bo ciut ponad 1 euro, ale naprawdę warto poświęcić kilka(naście) minut w kolejce, aby poznać ich smak. Najlepiej w miłym towarzystwie oraz z filiżanką kawy.

Oczywiście w ofercie lokalu są również inne ciasteczka i słodkości. Niemniej jednak rzesza turystów oraz lizbończyków najczęściej zamawia ulubione pasteis.
Pogoda

Lizbona
Dziś, 1 sierpnia 2021
ikona pogody+24°  / +16°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 18 km/h
ciśnienie: 1020 hPa
wilgotność: 68%
zachmurzenie: 41%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 2 sierpnia 2021
ikona pogody+26° C    /  +18° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: N 12 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 3 sierpnia 2021
ikona pogody+25° C    /  +17° C
Słonecznie
wiatr: N 19 km/h
opady: 0.0 mm/h