ocena miejsca: 3.7 / 3
oceń i Ty!

Parque de Maria Luisaodwróć kolory tekstu i tła

Parque de Maria Luisa można śmiało określić jako zielone płuca Sewilli. Idealne miejsce, żeby skryć się w cieniu roślinności, a także dać się olśnić... Plaza de España. Większość terenów dzisiejszego parku należała do ogrodów Pałacu San Telmo i pod koniec XIX wieku została przekazana miastu. Obecny kształt tej enklawy zieleni tworzył się począwszy od 1911 roku, a już trzy lata później architekt Aníbal Gonzalez zaczął realizację swych projektów. Owe projekty budynków miały zostać zrealizowane na Wystawę Iberoamerykańską w 1929 roku.


Jednak to nie budynki, a roślinność robi wrażenie. Palmy, drzewka pomarańczowe, sosny, klomby, a także nieco egzotyczne gatunki flory czekają na nas w parku. Dodatkowego uroku dodają żyjące tu gołębie, a także zasiedlające oczka wodne kaczki i łabędzie. Snując się leniwie po alejkach natkniemy się na ciekawy pomnik Gustavo Adolfo Bécquera. Swoje miejsce wśród zieleni ma także Miguel Cervantes. Z fontanny Lwów płyną natomiast strumienie wody.


A co ze wspomnianymi budynkami? Ten najbardziej przyciągający to kompleks Plaza de España. Ponadto swój unikalny styl posiada Costurero de la Reina, który pierwotnie znajdował się w obrębie ogrodu Pałacu San Telmo. To sześciokątna budowla z wieżami w narożnikach, która zalicza się do najstarszych w Sewilli w stylu neomudejarowym. Co jeszcze? W obrębie parku znajdują się m.in. Muzeum Archeologiczne, Biblioteka Publiczna, Centrum Nauki (Casa de la Ciencia) oraz Teatro Lope de Vega.Zdjęcia Parque de Maria Luisa


  Sewilla - pogoda:
Dziś, 23 lutego 2018
+18°  / +7°
Słonecznie

wiatr: ENE 8 km/h
ciśnienie: 1004 hPa
wilgotność: 34%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 24 lutego 2018
+16° C    /  +9° C
Silne zachmurzenie
wiatr: SSW 12 km/h
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 25 lutego 2018
+17° C    /  +9° C
Silne zachmurzenie
wiatr: S 4 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 26 lutego 2018
+15° C    /  +4° C
Umiarkowane opady deszczu
wiatr: E 6 km/h
opady: 4.6 mm/h

Wtorek, 27 lutego 2018
+17° C    /  +9° C
Lekkie opady deszczu
wiatr: SW 19 km/h
opady: 0.2 mm/h