ocena miejsca: 3.7 / 3
oceń i Ty!

Parque de Maria Luisaodwróć kolory tekstu i tła

Parque de Maria Luisa można śmiało określić jako zielone płuca Sewilli. Idealne miejsce, żeby skryć się w cieniu roślinności, a także dać się olśnić... Plaza de España. Większość terenów dzisiejszego parku należała do ogrodów Pałacu San Telmo i pod koniec XIX wieku została przekazana miastu. Obecny kształt tej enklawy zieleni tworzył się począwszy od 1911 roku, a już trzy lata później architekt Aníbal Gonzalez zaczął realizację swych projektów. Owe projekty budynków miały zostać zrealizowane na Wystawę Iberoamerykańską w 1929 roku.


Jednak to nie budynki, a roślinność robi wrażenie. Palmy, drzewka pomarańczowe, sosny, klomby, a także nieco egzotyczne gatunki flory czekają na nas w parku. Dodatkowego uroku dodają żyjące tu gołębie, a także zasiedlające oczka wodne kaczki i łabędzie. Snując się leniwie po alejkach natkniemy się na ciekawy pomnik Gustavo Adolfo Bécquera. Swoje miejsce wśród zieleni ma także Miguel Cervantes. Z fontanny Lwów płyną natomiast strumienie wody.


A co ze wspomnianymi budynkami? Ten najbardziej przyciągający to kompleks Plaza de España. Ponadto swój unikalny styl posiada Costurero de la Reina, który pierwotnie znajdował się w obrębie ogrodu Pałacu San Telmo. To sześciokątna budowla z wieżami w narożnikach, która zalicza się do najstarszych w Sewilli w stylu neomudejarowym. Co jeszcze? W obrębie parku znajdują się m.in. Muzeum Archeologiczne, Biblioteka Publiczna, Centrum Nauki (Casa de la Ciencia) oraz Teatro Lope de Vega.Zdjęcia Parque de Maria Luisa


  Sewilla - pogoda:
Dziś, 24 listopada 2017
+24°  / +13°
Częściowe zachmurzenie

wiatr: SW 7 km/h
ciśnienie: 1019 hPa
wilgotność: 24%
zachmurzenie: 17%
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 25 listopada 2017
+25° C    /  +15° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNE 2 km/h
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 26 listopada 2017
+21° C    /  +15° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNE 9 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 27 listopada 2017
+20° C    /  +15° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 8 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 28 listopada 2017
+20° C    /  +15° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: ENE 15 km/h
opady: 0.1 mm/h