wNieznane.pl

Fatima

Porady i wskazówki



Uwaga! Remont

Odwiedzając Fatimę w najbliższym czasie, należy liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Wszystko za sprawą zbliżających się obchodów 100-lecia. Na początek na wiernych czekają prace remontowe w bazylice Matki Boskiej Różańcowej. Czyszczenie zaniedbanych elementów, renowacja, konserwacja organów tubowych czy modernizacja oświetlenia i nagłośnienia to najważniejsze elementy remontu. W planach jest również odnowienie kaplicy św. Józefa. Ponadto szereg prac ma usprawnić turystom zwiedzanie, a także poprawić ich bezpieczeństwo.
W tym okresie groby pastuszków mają być dostępne dla zwiedzających, natomiast msze święte mogą zostać przeniesione m.in. do kaplicy Śmierci Jezusa (podziemia bazyliki Trójcy Przenajświętszej).

Co prawda powyższe prace mają zostać ukończone najpóźniej w I kwartale 2015 roku, niemniej warto przed wyjazdem zapoznać się z aktualnościami na temat remontów i innych utrudnień, aby na miejscu uniknąć rozczarowania i niepotrzebnych nerwów.

Przygotowania do stulecia

Choć do 2017 roku pozostało jeszcze trochę czasu, to już teraz trwają intensywne przygotowania do obchodów 100-lecia objawień. Renowacja bazyliki to jedno. Podjęto także szereg inicjatyw, które mają na celu przybliżyć wiernych do tego wyjątkowego wydarzenia. Ich aktualną listę oraz informacje można znaleźć na stronie www.fatima2017.org

Oglądaj na żywo

Chcesz cały czas być w Fatimie? Rozwój technologii sprawia, że można śledzić cały czas to co się dzieje w Kaplicy Objawień. Wystarczy kliknąć tutaj




Pogoda

Fatima
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+38°  / +18°
Słonecznie
wiatr: SE 10 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 39%
zachmurzenie: 6%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+40° C    /  +18° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSE 7 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+37° C    /  +17° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: W 9 km/h
opady: 0.2 mm/h