wNieznane.pl

Segowia

Porady i wskazówkiDojazd do miasta

Segowia położona jest ok. 100 km od Madrytu. Samochodem można tu dojechać w ok. półtorej godziny. Dobrym rozwiązaniem jest dojazd pociągiem z Madrytu (renfe). Szybkie pociągi typu Avant lub Alvia odjeżdżają z dworca Madrid Chamartin średnio co godzinę. Podróż trwa tylko 30 minut. Koszt przejazdu przy zakupie biletu tam i z powrotem wynosi od ok. 12 euro w każdą stronę (na różne pociągi ceny są różne). W przypadku zakupu biletów dla czterech osób, można liczyć na zniżki. Warto zakupić bilet wcześniej w kasie lub przez internet na stronie www.renfe.com, gdyż najtańsze pociągi lub pociągi weekendowe są często pełne. Jest też możliwość dojazdu pociągiem regionalnym, który jest nieco tańszy i dojeżdża do centrum miasta, ale za to podróż trwa prawie 2 godziny.

Dojazd do historycznego centrum

Szybkie pociągi z Madrytu dojeżdżają do stacji Segovia AV (Segovia Guimar) oddalonej znacznie od centrum miasta. Stąd można dojechać autobusem (bilety u kierowcy), którego rozkład skorelowany jest z rozkładem pociągów, albo taksówką (8 euro za wszystkich pasażerów).

Pamiątki z Segowii

W Segowii nie brakuje miejsc, gdzie można zakupić pamiątki. Oprócz klasycznych produktów, jak pocztówki czy magnesy, do wyboru są lokalne tekstylia, miejscowe sery, przetwory i surowa szynka. Oprócz tego można nabyć charakterystyczne dla Hiszpanii i Portugalii ceramiczne płytki azulejos, służące do dekorowania ścian czy też wyroby ceramiczne.

Panorama miasta

Panoramę Segowii można oglądać z kilku miejsc. Pierwsze to wieża katedralna (zwiedzanie tylko w grupach z przewodnikiem). Nieco ograniczony, ale bardzo ładny widok rozpościera się z tarasu usytuowanego przy akwedukcie. Ciekawą alternatywą jest spacer u podnóża miasta i Alkazaru, specjalnie przygotowaną ścieżką, z której doskonale prezentuje się zamek, a także okolice katedry.
Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,26 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-07-16

Pogoda

Segowia
Dziś, 16 lipca 2019
ikona pogody+32°  / +16°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 3 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 31%
zachmurzenie: 13%
opady: 0.0 mm/h

Środa, 17 lipca 2019
ikona pogody+30° C    /  +17° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 7 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 18 lipca 2019
ikona pogody+30° C    /  +17° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: W 6 km/h
opady: 0.0 mm/h