wNieznane.pl

Sewilla

Porady i wskazówkiDo Katedry bez kolejki

Katedra de Santa Maria należy do jednych z najbardziej popularnych miejsc wśród odwiedzających Sewillę. Tym samym nie dziwi fakt, iż przed wejściem do jej wnętrz ustawiają się kolejki. Dla osób, które nie lubią marnować czasu w kolejce znaleziono rozwiązanie. Mianowicie, bilety wstępu do świątyni można kupić przez Internet.

 

Która godzina?

Katedra, choć jest niewątpliwie regularnie odwiedzana przez turystów, to również pełni swoje funkcje sakralne. W związku z tym, należy najpierw się upewnić, np. w Informacji Turystycznej, w jakich godzinch Katedra jest dostępna dla zwiedzających. Może się okazać, iż w danym dniu przypada święto kościelne, trwają uroczystości lub po prostu jest msza. Dzięki temu unikniemy rozczarowania.

 

Real Alcazar za darmo?

Większość turystów wybierających się do Real Alcazar płaci 8,5 euro za bilet wstępu. Jak się okazuje, do wnętrz zamku królewskiego można wejść za darmo. Oczywiście takie prawo mają mieszkańcy Sewilli, ale nie tylko. Za bilet wstępu nie zapłacą osoby niepełnosprawne. Ponadto na uczniów, studentów oraz emerytów mogą czekać zniżki. W efekcie za możliwość zwiedzania można zapłacić symboliczne 2 euro. Niemniej jednak warto zapytać w kasie.

 

Nie pchaj się do centrum

Odwieczny problem dużych miast to znalezienie wolnego miejsca w ścisłym centrum miasta. Oczywiście w okolice katedry można podjechać autem i zostawić je na parkingu przy Calle Santander, ale często bywa on zapełniony do ostatniego miejsca. Warto rozważyć pozostawienie auta wzdłuż Paseo de las Delicias lub Paseo de Cristobal Colón. Alternatywą jest plac po drugiej stronie kanału Alfonsa XIII - dokładniej na lewym brzegu przy moście de los Remedios.
Pogoda

Sewilla
Dziś, 28 października 2021
ikona pogody+28°  / +13°
Słonecznie
wiatr: NE 7 km/h
ciśnienie: 1018 hPa
wilgotność: 71%
zachmurzenie: 5%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 29 października 2021
ikona pogody+22° C    /  +16° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: SW 7 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 30 października 2021
ikona pogody+23° C    /  +19° C
Lekkie opady deszczu
wiatr: SSW 28 km/h
opady: 0.2 mm/h