wNieznane.pl

Andaluzja

Informacje o Costa del SolCosta del Sol to najsłynniejsze wybrzeże Hiszpanii. Ma długość ok. 140 km. Średnio w ciągu roku jest tam 325 dni słonecznych. Na Costa del Sol panuje klimat śródziemnomorski - zimy są łagodne, a lata upalne. Sezon trwa od maja do października, ale nawet zimą może być stosunkowo ciepło i pogodnie. To miejsce pełne atrakcji - od zabytków i tradycyjnych wiosek począwszy, przez piękne plaże, po kluby nocne, dyskoteki, bary i szeroką gamę sportów. Costa del Sol słynie z licznych portów i przepięknych miast oraz tradycyjnych hiszpańskich wiosek położonych w górach. To doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i wypoczynku. Koniecznie trzeba zobaczyć zabytki kultury mauretańskiej w Sevilli, Granadzie i Cordobie, a także brytyjską kolonię - Gibraltar. 

Wybrzeże i plaże

Costa del Sol to ok. 140 km plaż. Te są piękne - piaszczyste, szerokie, czyste i dobrze zagospodarowane. Plaże są publiczne i ogólnodostępne. Za leżaki i parasole trzeba płacić. W wielu miejscach plaże poprzecinane są skałami. Nierzadko wzdłuż nich wybudowane są promenady, a dalej znajdują się mieszkania i apartamenty. Różnorodność wybrzeża na Cosa del Sol jest naprawdę bardzo duża. 

Sezon turystyczny i pogoda

Sezon turystyczny na Costa del Sol trwa od maja do października. Wówczas woda jest ciepła, a temperatury wysokie. Latem zdarza się, że temperatura przekracza 40 stopni. W regionie panuje klimat śródziemnomorski - suche i ciepłe lata oraz chłodne i wilgotne zimy. Śnieg nie pada.

Jedzenie i picie

Specjalnością Costa del Sol są wszelkie owoce morza i ryby. Trzeba również spróbować słynnych tapas i słynnych hiszpańskich słodyczy - turronów. Wszystko to doskonale dopełnia smak lokalnego wina. Latem szczególnie polecana jest owocowa sangria. 

Sporty

Costa del Sol to prawdziwe królestwo sportu. Znajdziemy tu wszystko - różnorodne sporty wodne, mnóstwo doskonałych pól golfowych, stadniny koni, wypożyczalnie rowerów, korty tenisowe. Można również uprawiać sporty zimowe w górach Sierra Nevada, poza tym można latać balonem, uprawiać sporty ekstremalne czy wspinać w słynnym wąwozie El Chorro. 

Przepisy wjazdowe

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Do przekroczenia granicy uprawnia dowód osobisty lub paszport.


Jak dojechać?

Na Costa del Sol najlepiej polecieć samolotem. Międzynarodowe lotnisko znajduje się w Maladze. Można również dolecieć na Gibraltar.Pogoda

Andaluzja
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+28°  / +22°
Słonecznie
wiatr: SSW 5 km/h
ciśnienie: 1018 hPa
wilgotność: 47%
zachmurzenie: 6%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+29° C    /  +22° C
Silne zachmurzenie
wiatr: ENE 6 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+30° C    /  +21° C
Słonecznie
wiatr: ESE 1 km/h
opady: 0.0 mm/h