wNieznane.pl

Andaluzja

Informacje o Costa del SolCosta del Sol to najsłynniejsze wybrzeże Hiszpanii. Ma długość ok. 140 km. Średnio w ciągu roku jest tam 325 dni słonecznych. Na Costa del Sol panuje klimat śródziemnomorski - zimy są łagodne, a lata upalne. Sezon trwa od maja do października, ale nawet zimą może być stosunkowo ciepło i pogodnie. To miejsce pełne atrakcji - od zabytków i tradycyjnych wiosek począwszy, przez piękne plaże, po kluby nocne, dyskoteki, bary i szeroką gamę sportów. Costa del Sol słynie z licznych portów i przepięknych miast oraz tradycyjnych hiszpańskich wiosek położonych w górach. To doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i wypoczynku. Koniecznie trzeba zobaczyć zabytki kultury mauretańskiej w Sevilli, Granadzie i Cordobie, a także brytyjską kolonię - Gibraltar. 

Wybrzeże i plaże

Costa del Sol to ok. 140 km plaż. Te są piękne - piaszczyste, szerokie, czyste i dobrze zagospodarowane. Plaże są publiczne i ogólnodostępne. Za leżaki i parasole trzeba płacić. W wielu miejscach plaże poprzecinane są skałami. Nierzadko wzdłuż nich wybudowane są promenady, a dalej znajdują się mieszkania i apartamenty. Różnorodność wybrzeża na Cosa del Sol jest naprawdę bardzo duża. 

Sezon turystyczny i pogoda

Sezon turystyczny na Costa del Sol trwa od maja do października. Wówczas woda jest ciepła, a temperatury wysokie. Latem zdarza się, że temperatura przekracza 40 stopni. W regionie panuje klimat śródziemnomorski - suche i ciepłe lata oraz chłodne i wilgotne zimy. Śnieg nie pada.

Jedzenie i picie

Specjalnością Costa del Sol są wszelkie owoce morza i ryby. Trzeba również spróbować słynnych tapas i słynnych hiszpańskich słodyczy - turronów. Wszystko to doskonale dopełnia smak lokalnego wina. Latem szczególnie polecana jest owocowa sangria. 

Sporty

Costa del Sol to prawdziwe królestwo sportu. Znajdziemy tu wszystko - różnorodne sporty wodne, mnóstwo doskonałych pól golfowych, stadniny koni, wypożyczalnie rowerów, korty tenisowe. Można również uprawiać sporty zimowe w górach Sierra Nevada, poza tym można latać balonem, uprawiać sporty ekstremalne czy wspinać w słynnym wąwozie El Chorro. 

Przepisy wjazdowe

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Do przekroczenia granicy uprawnia dowód osobisty lub paszport.


Jak dojechać?

Na Costa del Sol najlepiej polecieć samolotem. Międzynarodowe lotnisko znajduje się w Maladze. Można również dolecieć na Gibraltar.Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,3 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-10-14

Pogoda

Andaluzja
Dziś, 14 października 2019
ikona pogody+23°  / +19°
Miejscami opady deszczu
wiatr: WSW 26 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 79%
zachmurzenie: 70%
opady: 0.2 mm/h

Wtorek, 15 października 2019
ikona pogody+20° C    /  +16° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 11 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 16 października 2019
ikona pogody+22° C    /  +17° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNE 6 km/h
opady: 0.0 mm/h