wNieznane.pl

Fatima

Museu O Milagre de FátimaZ jednej strony możemy zwiedzić muzea woskowe, które przybliżają historię miasta, a także religii. Na przeciwnym biegunie jest Museo O Milagre de Fatima (muzeum Cudu Fatimskiego), które w nowoczesny i interaktywny sposób zabiera zwiedzającego w przeszłość. Zastosowano nie tylko nowoczesne multimedia, ale również technologie z hologramami i obrazami 4D na czele. W takiej postaci dostajemy dawkę informacji o wydarzeniach od początku XX wieku, m.in. objawienia Anioła, objawienia Matki Bożej Fatimskiej czy też cud Słońca. Nie może zabraknąć również odwołań do św. Jana Pawła II. Podróż po meandrach historii przekazana w nowoczesny sposób trwa ok. 40 minut.

Warto pamiętać, iż w muzeum nie można robić zdjęć, filmować, a także korzystać z telefonów komórkowych. Placówka dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

Bilety dla osób dorosłych to wydatek 7,5 euro, zaś dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie. Ponadto przewidziano wejściówki łączone, a także rabaty dla grup oraz szkół.
Pogoda

Fatima
Dziś, 31 marca 2020
ikona pogody+13°  / +6°
Całkowite zachmurzenie
wiatr: ENE 6 km/h
ciśnienie: 1004 hPa
wilgotność: 85%
zachmurzenie: 99%
opady: 0.0 mm/h

Środa, 1 kwietnia 2020
ikona pogody+12° C    /  +6° C
Silne zachmurzenie
wiatr: SSE 7 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 2 kwietnia 2020
ikona pogody+17° C    /  +6° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NE 4 km/h
opady: 0.0 mm/h