wNieznane.pl

Fethiye i Oludeniz

ParaglidingOludeniz jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do uprawiania paraglidingu, czyli paralotniactwa. Wszystko za sprawą znajdującej się niedaleko góry Babadag (1975 m n.p.m.) i korzystnych wiatrów. Dodatkowo, podczas ok. 40-minutowego lotu można roztacza się przepiękny widok na położoną w dole Blue Lagoon. Najczęściej start odbywa się z punktu znajdującego się na wysokości 1700 m.

 

W samym Oludeniz ma swoje siedziby kilkanaście firm oferujących skoki tandemowe. Największe z nich to Gravity, ReAction czy SkySports. Cena lotu to ok. 60 euro + 70 TL za filmiki i zdjęcia wykonane podczas lotu. Cena jest kompletna - obejmuje transport, lot i niezbędne ubezpieczenia.

 

Na lot trzeba przeznaczyć nieco ponad 2 godziny. Wjazd na górę zajmuje niespełna godzinę. Ląduje się na promenadzie w Oludeniz. Warto wiedzieć, że na czas lotu nie można mieć przy sobie niczego - plecaka, torby, portfela ani nawet telefonu czy aparatu fotograficznego.

W sezonie letnim lot należy zarezerwować z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, bowiem liczba miejsc jest ograniczona. Nasza rada - wybierajcie godzinę 10 lub 12, w tym czasie bowiem słońce znajduje się w takim punkcie, że widok na lagunę jest najpiękniejszy.

 

Czy lot jest bezpieczny? Z doświadczonym pilotem ze znanej firmy, jak najbardziej. Z tego rodzaju rozrywki zrezygnować powinny osoby mocno odczuwające zmiany ciśnienia i przeciążenia, z lękiem wysokości, przestrzeni i chorobą lokomocyjną.

 

W przypadku wolnych miejsc w busach, przedstawiciele firm zabierają również za drobną opłatą na górę osoby, które chcą jedynie poobserwować widoki.

Paralotniarze w Oludeniz (foto: wnieznane.pl)
Pogoda

Fethiye i Oludeniz
Dziś, 21 października 2020
ikona pogody+23°  / +17°
Miejscami opady deszczu
wiatr: SSE 9 km/h
ciśnienie: 1018 hPa
wilgotność: 66%
zachmurzenie: 82%
opady: 1.8 mm/h

Czwartek, 22 października 2020
ikona pogody+23° C    /  +16° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: SE 5 km/h
opady: 0.4 mm/h

Piątek, 23 października 2020
ikona pogody+25° C    /  +15° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ESE 6 km/h
opady: 0.0 mm/h