wNieznane.pl

Thassos

LimenariaLimenaria to miejscowość położona na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy. Znajduje się tu bardzo ładny port, efektownie oświetlony wieczorem. Można również stąd obserwować zachód słońca. Wioska jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, ale zachowała swój niepowtarzalny lokalny charakter. Wzdłuż nabrzeża i przy okoliczych uliczkach jest mnóstwo tawern, w których można spróbować greckiego jedzenia, a także barów i kawiarni. Są także sklepy ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami oraz pamiątkami.


Przy porcie znajduje się mała piaszczysta plaża, ale Iepiej wyruszyć za miasteczko, by odpocząć na jednej z okolicznych plaż - Trypiti (na północ) lub Metalia czy Pefkari (na południe).
 

W okolicy plaży Metalia można odwiedzić pozostałości kopalni. Warto również wjechać na wzgórze w Limenarii do ruin Palataki (dawnej siedziby spółki zarządzającej kopalnią), skąd rozpościera się wspaniały widok na miasteczko i port, a z drugiej strony na plażę Matalia. Nieco dalej na południe, na brzegu morza zbudowano malowniczą ścieżkę spacerową. Można tu również dojechać samochodem i dojść do kręgu utworzonego przez marmurowe bloki oraz do postawionej na urwisku ławeczki. Widok jest niesamowity!Zdjęcia Limenaria


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,28 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-10-22

Pogoda

Thassos
Dziś, 22 października 2019
ikona pogody+20°  / +10°
Słonecznie
wiatr: NE 12 km/h
ciśnienie: 1023 hPa
wilgotność: 62%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Środa, 23 października 2019
ikona pogody+20° C    /  +11° C
Słonecznie
wiatr: NE 12 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 24 października 2019
ikona pogody+19° C    /  +12° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NE 7 km/h
opady: 0.0 mm/h