wNieznane.pl

Alicante

Porady i wskazówkiWypożycz samochód

Wybierając się na hiszpańskie wybrzeże, warto wypożyczyć samochód. Oczywiście, jeśli interesuje nas wyłącznie wypoczynek na plaży, a do apartamentu czy hotelu mamy dwa kroki, nie będzie to konieczne. Ale jeśli chcemy pozwiedzać, auto z pewnością się przyda. Odległości pomiędzy poszczególnymi atrakcjami są duże. Nierzadko też tanie i dobrej jakości miejsca noclegowe oddalone są od plaż i ścisłego centrum. Koszt wynajmu auta w tej części Hiszpanii nie jest wielki, a cena za jeden dzień jest niższa, jeśli wypożyczamy auto na dłuższy czas. Za 2 tygodnie zapłacimy kilkaset złotych - tyle samo, ile w wielu europejskich miastach za 3 dni. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego sprawdzonego partnera - Rentalcars.com

Omijaj autostrady

Jeśli chcecie zaoszczędzić trochę pieniędzy albo po prostu nie lubicie zbędnych wydatków, możecie zrezygnować z jazdy hiszpańskimi autostradami lub ograniczyć przejazd nimi. Część autostrad jest bezpłatna, ale za niektóre odcinki należy uiścić opłatę. Zwykle można tego uniknąć, zjeżdżając na drogi lokalne, które miejscami niewiele ustępują autostradom standardem. Latem mogą być zatłoczone, zwłaszcza te przebiegające przez miasta, ale zimą ruch jest płynny.

Klimatyzacja niezbędna

Klimatyzacja to coś, co podczas urlopu na hiszpańskim wybrzeżu jest absolutnie konieczne. Latem temperatury są tak wysokie, że bez klimatyzacji normalne funkcjonowanie w zasadzie nie jest możliwe. Zimą natomiast cienkie, nieocieplone hiszpańskie budynki wymagają solidnego dogrzania. Najlepiej sprawdza się klimatyzacja, która zazwyczaj ma wyloty w większości pomieszczeń w apartamencie. Można ustawić określoną temperaturę, a urządzenie będzie się włączało automatycznie. W przypadku przenośnych piecyków czy tzw. farelek, które często są oferowane turystom, ogrzanie większej powierzchni jest właściwie niemożliwe, a zimne noce szczególnie mocno dadzą się we znaki.

Nie tylko hiszpański

O ile w innych częściach Hiszpanii komunikowanie się w języku angielskim bywa utrudnione, o tyle w tej części kraju nie ma z tym większego problemu. Oczywiście, choćby minimalna znajomość podstawowych hiszpańskich słówek będzie ułatwieniem i zawsze jest mile widziana, zachęcamy więc do zapoznania się z nimi w dziale Przydatne słówka i zwroty.
Pogoda

Alicante
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+32°  / +23°
Słonecznie
wiatr: SE 4 km/h
ciśnienie: 1019 hPa
wilgotność: 36%
zachmurzenie: 3%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+33° C    /  +25° C
Słonecznie
wiatr: ESE 6 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+34° C    /  +24° C
Słonecznie
wiatr: SW 8 km/h
opady: 0.0 mm/h