Marbella
Marbella to jeden z luksusowych nadmorskich kurortów, w którym znajdziemy również i zabytkową starówkę i fragmenty murów obronnych. Centralny punkt miasta to La Plaza de los Naranjos. Ponadto warto zobaczyć park La Alameda, w którym można wybrać się na konną przejażdżkę, a także promenadę - Avenida del Mar. Warto odwiedzić również pobliskie Puerto Banus. W Marbelli podziwiać możemy liczne kościoły, katedry, zabytki sakralne. Miasto łączy ze sobą kulturę chrześcijańską i nurty muzułmańskie. Warto zobaczyć:
Stare Miasto
Plaże Marbelli rozciągają się na aż 26 km. Dookoła pełno luksusowych hoteli, restauracji i sklepów. Okoliczne plaże: Rio Verde, Puerto Banus, El Pinillo beach, La Fontanilla, Nagüeles beach, Los Monteros, La Bajadilla, Guadalmina, Artola-Cabo Pino, San Pedro de Alcantara.
Jak dojechać?
Z Mijas należy jechać na południe drogą A7 - Autovia del Mediterraneo, która prowadzi do miasta. Odległość z Mijas do Marbelli wynosi ok. 20 km.
Pokaż Costa del Sol na większej mapie
Zdjęcia Marbella
Waluta
Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,2299 PLNnazwa waluty: eurostan na: 2025-12-04
Pogoda
+16° / +10°Miejscami opady deszczu
wiatr: WNW 7 km/h
ciśnienie: 1023 hPa
wilgotność: 74%
zachmurzenie: 72%
opady: 0.0 mm/h
Sobota, 6 grudnia 2025
+20° C / +13° CSłonecznie
wiatr: NNW 11 km/h
opady: 0.0 mm/h
Niedziela, 7 grudnia 2025
+19° C / +13° CSłonecznie
wiatr: NNW 6 km/h
opady: 0.0 mm/h
















