wNieznane.pl

Gibraltar

Europa PointEuropa Point (Punta de Europa) to najbardziej wysunięty na południe punkt Gibraltaru, ale wbrew powszechnemu przekonaniu, nie najdalej wysunięty punkt całego kontynentu. Ta część Gibraltaru jest płaska. Znajduje się tu kilka interesujących budynków, a do tego spory plac zabaw dla dzieci i boiska do gier. Przy dobrej pogodzie można stąd dostrzec przez Cieśninę Gibraltarską fragmenty gór w Afryce, a także miasta położone wzdłuż brzegu Hiszpanii.

 

Na uwagę zasługują Harding's Battery, meczet Ibrahima al-Ibrahima, kościół Shrine of Our Lady of Europe, latarnia morska Trinity Lighthouse, Nun`s Well. Od 2013 r. stoi tu pomnik poświęcony generałowi Władysławowi Sikorskiemu i innym ofiarom katastrofy lotniczej w 1943 r.

 

Pierwsze fortyfikacje zaczęli tu budować Maurowie. Brytyjczycy dołożyli kolejne, dzięki czemu to miejsce stanowiło ważny punkty obronny Gibraltaru. 


Trinity Lighthouse została zbudowana w pierwszej połowie XIX w. Światło, które emituje, można zobaczyć z ok. 27 km.


Nun`s Well to dawny podziemny magazyn wody, znajdujący się naprzeciwko Keightley Way Tunnel. Woda stąd używana była w XIX wieku do produkcji piwa.Zdjęcia Europa Point


Pogoda

Gibraltar
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+23°  / +19°
Słonecznie
wiatr: ENE 16 km/h
ciśnienie: 1018 hPa
wilgotność: 63%
zachmurzenie: 14%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +18° C
Słonecznie
wiatr: ENE 6 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+24° C    /  +19° C
Słonecznie
wiatr: ENE 21 km/h
opady: 0.0 mm/h