wNieznane.pl

Segowia

KatedraKatedra w Segowii (Santa Iglesia Catedral de Nuestra Señora de la Asunción y de San Frutos) to świątynia przy placu Plaza Mayor w Segowii. Ze względu na swoją wielkość i elegancję nazywana jest "Damą Katedr". Została zbudowana pomiędzy XVI i XVIII w. w stylu gotyckim z elementami renesansowymi, ale później dodano ozdoby z innych epok. Wcześniej w tym miejscu stała inna świątynia - Santa Maria de Segovia.

 

Wrażenie robi rozmiar katedry - sklepienie ma wysokość 30 m, szerokość świątyni to 50 m, a długość 109 m. Przy katedrze znajduje się 90-metrowa wieża, która udostępniona jest do zwiedzania, ale jedynie w grupach z przewodnikiem. Jej iglica pochodzi z XVII w. Oryginalna wieża zbudowana była z drewna, ale uległa zniszczeniu w wyniku pożaru po uderzeniu pioruna.

 

Wnętrze katedry jest bogato zdobione. Warto zwrócić uwagę na liczne wspaniałe kaplice, w tym na kaplicę Santisimo Sacramento (Przenajświętszego Sakramentu) z pięknym złotym ołtarzem. Wyróżnia się również Kaplica Miłosierdzia (La capilla de la Piedad) z XVI w. czy Kaplica św. Andrzeja (Capilla de San Andres). Główny ołtarz pochodzi z XVIII w. i powstał z różnokolorowego marmuru oraz brązu. W kaplicy Cristo del Consuelo znajduje się grób biskupa Diego de Covarrubias. Oprócz tego, warto popatrzeć na wspaniałe witraże, organy, a także odwiedzić muzeum katedralne. 

 

W 2016 r. została zakończona kompleksowa renowacja świątyni. Wstęp do katedry jest płatny.
Zdjęcia Katedra


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,31 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-05-17

Pogoda

Segowia
Dziś, 20 maja 2019
ikona pogody+17°  / +4°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 8 km/h
ciśnienie: 1010 hPa
wilgotność: 37%
zachmurzenie: 29%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 21 maja 2019
ikona pogody+19° C    /  +7° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NW 13 km/h
opady: 0.3 mm/h

Środa, 22 maja 2019
ikona pogody+21° C    /  +9° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSW 8 km/h
opady: 0.0 mm/h