wNieznane.pl

Segowia

Place starego miastaW ramach starego miasta w Segowii znajdują się liczne place i placyki, z których niektóre zdecydowanie warto odwiedzić. Najciekawsze to Plaza Mayor, przy którym zbudowano katedrę, Plaza de San Martn z kościołem o takiej samej nazwie czy Plaza del Azoguejo - dawny arabski rynek, przy którym stoi akwedukt.

 

Plaza del Azoguejo to główny plac miasta i pierwszy, jaki widzimy po przyjeździe do Segowii. Trudno go przegapić, bo tutaj właśnie znajduje się słynny rzymski akwedukt. W okolicy placu stoją liczne pałace (np. dom markiza de Lozoya z portalem romańskim, Quintanar Palace, Pałac hrabiego Cheste, Casa de las Cadenas, Pałac Rady Prowincji czy Casa del Marques de Castellanos i Uceda-Peralta), muzea czy kościoły. Od placu odbiega główny deptak Calle Real, prowadzący do Plaza Mayor i katedry oraz dalej do Alcazaru. Dawniej był to arabski rynek i miejsce handlu.

 

Plaza Mayor to plac stanowiący centrum starego miasta. Jego obecny wygląd pochodzi z XVI w., ale wcześniej w tym miejscu był inny plac. Znajduje się przy nim katedra, kościół San Miguel, a także inne zabytkowe budynki.Zdjęcia Place starego miasta


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,34 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-09-13

Pogoda

Segowia
Dziś, 15 września 2019
ikona pogody+23°  / +14°
Burza
wiatr: ESE 9 km/h
ciśnienie: 1021 hPa
wilgotność: 77%
zachmurzenie: 51%
opady: 0.7 mm/h

Poniedziałek, 16 września 2019
ikona pogody+22° C    /  +13° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSW 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 17 września 2019
ikona pogody+23° C    /  +15° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSW 2 km/h
opady: 0.0 mm/h