wNieznane.pl

Wenecja

PałacePałace Wenecji to szczególnie wyróżniające się wystrojem i rozmiarami rezydencje mieszkalne i użyteczności publicznej w Wenecji. Do dzisiaj przetrwało ich ponad 100. Najbardziej okazałe znajdują się nad Canal Grande. Pierwszym pałacem nad kanałem Grande jest Palazzo Flangini. Za nim znajduje się pałac Contarini a następnie Palazzo Vendramin-Calergi, w którym zmarł Richard Wagner. Za nimi są: Palazzo Marcello, Palazzo Piovente, Palazzo Gussoni Grimani, Palazzo Fontana Rezzonico, Palazzo Battagia, Ca' Tron, Ca' Pesaro, Corner della Regina, Palazzo dei Camerlenghi, Dolfin-Manin, Grimani, Palazzo Papadopoli, Palazze Corner-Spinelli, Palazzo Mocenigio, Palazzo Contarini dalle Figure, Palazzo Moro-Lin, Palazzo Pisani, Palazzo Dona, Palazzo Persico, Palazzo Balbi, Ca' Foscari, Ca' Rezzonico, Palazzo dell'Ambasciatore, Palazzo Contarini degli Scrigni Corfu, Palazzo Grassi, Palazzo Giustinian, Palazzo Cavalli-Franchetti, Ca' Grande, Palazzo Hotel Gritti, Palazzo Monolessi Ferro, Palazzo Contarini-Fasan, Palazzi Barozzi-Emo, Palazzo Giustinian, Palazzo Contarini, Palazzo Venier dei Leoni, Pałac Ca' Dario, Palazzo Ducale, Palazzo Venier dei Leoni.

 

Ca' d'Oro - jeden z najsłynniejszych pałaców becnie jest siedzibą muzeum Galleria Giorgio Franchetti. Powstał w XV w., a jego nazwa wzięła się od fragmentów fasady pokrytych złotem.

Ca' Rezzonico - barokowy pałac, zbudowany na przełomie XVII i XVIII w. W budynku mieści się Muzeum Sztuki Weneckiej XVIII wieku.

Ca' Pesaro - powstał w XVII w. Jest to jeden z największych budynków tego typu w mieście. Od 1902 mieści Muzeum Sztuki Współczesnej.

Palazzo Grassi - powstał w XVIII w. W październiku 2004 roku został sprzedany miastu Wenecja, z przeznaczeniem na kasyno.

Palazzo Vendramin-Calergi - w 1883 r. zmarł w nim Ryszard Wagner, obecnie pełni funkcję kasyna. 

Palazzo Barbarigo - powstał w XVI w. Obecnie znajduje się w rękach prywatnych i mieści hotelPokaż Wenecja na większej mapie

Zdjęcia Pałace


Pogoda

Wenecja
Dziś, 2 lipca 2020
ikona pogody+27°  / +21°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 6 km/h
ciśnienie: 1012 hPa
wilgotność: 70%
zachmurzenie: 14%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 3 lipca 2020
ikona pogody+25° C    /  +20° C
Umiarkowane lub silne opady deszczu
wiatr: NE 21 km/h
opady: 5.8 mm/h

Sobota, 4 lipca 2020
ikona pogody+28° C    /  +19° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: WSW 9 km/h
opady: 0.0 mm/h