wNieznane.pl

Wyspy Kanaryjskie

FuerteventuraAjuy – niewielka miejscowość na zachodnim wybrzeżu wyspy. Jej charakterystycznym elementem są czarne plaże otoczone czarnym wybrzeżem. Miejsce to było świadkiem rozpoczęcia podboju wyspy w XV w. Ajuj to również świetne miejsce na wypicie kawy w lokalnej kawiarni i rozkoszowanie się widokiem oceanu.


Betancuria – historyczna stolica wyspy. Od XV do XIX w. w Betancurii koncentrowało się życie wyspy. W centrum miejscowości znajduje się arcydzieło sztuki sakralnej – kościół św. Marii z Betancurii. W mieście swoje pracownie prowadzi również wielu twórców rękodzieła.


Droga Fv-30 – malownicza i kręta droga wiodąca zboczem gór. Lepiej, żeby nie podróżowali nią niedzielni kierowcy oraz ludzie o słabych nerwach. Pozostali mogą cieszyć się nie tylko zakrętami niczym na kolejce w wesołym miasteczku, ale przede wszystkim widokami na wybrzeże wyspy. Podczas podróży można zatrzymać się przy tarasie widokowym. Możemy spotkać tam liczne wiewiórki, które chętnie będą jadły nam z ręki.


Corralejo – miejscowość na wschodnim wybrzeżu wyspy. Słynie z rozległych piaszczystych plaż. Piach na nie transportowany jest przez siły natury z Sahary. Raj dla miłośników plażowania. Z racji na wulkaniczne pochodzenie wyspy Fuertaventura, piaszczyste plaże należą na niej do rzadkości.Pokaż Fuerteventura na większej mapiePogoda

Fuerteventura
Dziś, 1 kwietnia 2020
ikona pogody+19°  / +17°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: N 8 km/h
ciśnienie: 1017 hPa
wilgotność: 68%
zachmurzenie: 3%
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 2 kwietnia 2020
ikona pogody+19° C    /  +16° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 16 km/h
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 3 kwietnia 2020
ikona pogody+19° C    /  +11° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 4 km/h
opady: 0.0 mm/h