wNieznane.pl

Wyspy Kanaryjskie

FuerteventuraAjuy – niewielka miejscowość na zachodnim wybrzeżu wyspy. Jej charakterystycznym elementem są czarne plaże otoczone czarnym wybrzeżem. Miejsce to było świadkiem rozpoczęcia podboju wyspy w XV w. Ajuj to również świetne miejsce na wypicie kawy w lokalnej kawiarni i rozkoszowanie się widokiem oceanu.


Betancuria – historyczna stolica wyspy. Od XV do XIX w. w Betancurii koncentrowało się życie wyspy. W centrum miejscowości znajduje się arcydzieło sztuki sakralnej – kościół św. Marii z Betancurii. W mieście swoje pracownie prowadzi również wielu twórców rękodzieła.


Droga Fv-30 – malownicza i kręta droga wiodąca zboczem gór. Lepiej, żeby nie podróżowali nią niedzielni kierowcy oraz ludzie o słabych nerwach. Pozostali mogą cieszyć się nie tylko zakrętami niczym na kolejce w wesołym miasteczku, ale przede wszystkim widokami na wybrzeże wyspy. Podczas podróży można zatrzymać się przy tarasie widokowym. Możemy spotkać tam liczne wiewiórki, które chętnie będą jadły nam z ręki.


Corralejo – miejscowość na wschodnim wybrzeżu wyspy. Słynie z rozległych piaszczystych plaż. Piach na nie transportowany jest przez siły natury z Sahary. Raj dla miłośników plażowania. Z racji na wulkaniczne pochodzenie wyspy Fuertaventura, piaszczyste plaże należą na niej do rzadkości.Pokaż Fuerteventura na większej mapieWaluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,31 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-10-11

Pogoda

Fuerteventura
Dziś, 14 października 2019
ikona pogody+22°  / +19°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNE 15 km/h
ciśnienie: 1020 hPa
wilgotność: 76%
zachmurzenie: 45%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 15 października 2019
ikona pogody+21° C    /  +19° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NE 25 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 16 października 2019
ikona pogody+21° C    /  +20° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: NE 26 km/h
opady: 0.1 mm/h