wNieznane.pl

Wyspy Kanaryjskie

TeneryfaCandelaria - to miasteczko, w którym znajduje się bazylika Matki Boskiej z Candelarii (Basilica de Nuestra Seńora de Candelaria) z figurką Matki Boskiej z 1827 roku. Obok kościoła stoi 10 posągów przywódców dawnych mieszkańców wyspy - Guanczów.

Teide to najwyższy szczyt Hiszpanii. Wokół góry znajduje się park narodowy, z prawdziwie księżycowym krajobrazem. Na terenie parku wytyczony wiele szlaków turystycznych, z których podziwiać można skały, pustkowia i specyficzną roślinność.

Piramide de Guimar - tajemnicze piramidy w miejscowości Guimar.

Klify Los Gigantes - ogromne klify opadające do oceanu. Niektóre mają aż 800 m wysokości! Najlepiej oglądać je od strony morza. 

Masca
- wioska położona w górach Teno pomiędzy wąwozami. Prowadzą do niej bardzo kręte i strome drogi. To doskonały punkt widokowy.

Playa de las Teresitas - 1/5-kilometrowa plaża, na którą piasek został sprowadzony z Sahary. Posadzono tu również palmy. 

La Orotava - miejscowość z budynkami z XVII i XVIII wieku.

Monkey Park - park, w którym żyje ponad 150 gatunków małp. Ma charakter parku otwartego, w którym zwierzęta nie są trzymane w klatkach i mogą swobodnie się przemieszczać. Pokaż Teneryfa na większej mapiePogoda

Teneryfa
Dziś, 5 lipca 2020
ikona pogody+21°  / +20°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNE 23 km/h
ciśnienie: 1017 hPa
wilgotność: 82%
zachmurzenie: 22%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 6 lipca 2020
ikona pogody+23° C    /  +21° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 24 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 7 lipca 2020
ikona pogody+24° C    /  +21° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 22 km/h
opady: 0.0 mm/h