wNieznane.pl

Barcelona

Porady i wskazówkiW pakiecie taniej

W Barcelonie, komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta. Jeśli masz zamiar poruszać się metrem lub autobusami, to warto rozważyć zakup pakietu 10 biletów, które w ostatecznym rozrachunku są tańsze niż, gdybyśmy kupowali je osobno. W efekcie zamiast przepłacać na biletach, za zaoszczędzone pieniądze możemy kupić rogala z kawą.

 

Zniżka na powrót Niebieskim Tramwajem

Jedną z licznych atrakcji Barcelony jest wzgórze Tibidabo. Jedną z opcji dotarcia jest skorzystanie z zabytkowego Niebieskiego Tramwaju (Tramvia Blau). Bilet w jedną stronę to wydatek 4 euro. Jeśli zdecydujemy się na powrót, wówczas zapłacimy o jedno euro mniej. Pytanie tylko czy warto oszczędzać 1 euro zamiast ruszyć spacerem przez Av. Tibidabo, którą zdobią piękne wille i rezydencje?

 

Wieczorem na targ

Barceloński targ La Boqueira cieszy się ogromną popularnością. Często tłum turystów zagląda tylko na pierwsze z brzegu stoiska, aby kupić świeże owoce czy wyciskane soki. Jednak warto oprzeć się pokusie i powstrzymać się przed wydatkami nim nie wejdziemy głębiej między stragany. Powód? Kilka alejek głębiej ceny są po prostu nieco niższe. Ponadto, warto tu też zajrzeć pod wieczór, przed zamknięciem stoisk. Zdarzyło nam się, że w cenie jednego, świeżo wyciskanego soku, otrzymaliśmy dwa kubeczki. Ot, taki miły gest sprzedawcy.

 

Bilety na mecz FC Barcelona

Stadion Barcelony może pomieścić nawet 90 tysięcy widzów, to też nie powinno być najmniejszego problemu, żeby kupić na bilet z udziałem drużyny Leo Messiego i spółki. Oczywiście wszystko zależy od klasy rywala oraz rangi rozgrywek. Najczęściej o "Gran Derbi" możemy zapomnieć, ale jeśli na Camp Nou przyjeżdża niżej notowany rywal, to bez problemu powinniśmy dostać wejściówki w kasach stadionu. Natomiast w przypadku bardziej uznanych przeciwników lub w meczach o stawkę jak np. z Valencią CF czy w Lidze Mistrzów, warto rozejrzeć się za biletami odpowiednio wcześniej. Z pomocą przyjdzie oficjalna strona klubu. Alternatywą jest skorzystanie z agencji turystycznych, które mają w swej ofercie "wyjście na mecz". Niemniej jednak w tym przypadku możemy niekiedy słono przepłacić.

 

Sjesta

Będąc w Hiszpanii należy pamiętać o sjestach. Bardzo często w godzinach serwowania "polskiego obiadu", gdy czujemy głód, restauracje bywają po prostu zamknięte. Jednak w Barcelonie nie powinno być z tym problemu. Spacerując po ścisłym centrum, po okolicach La Rambli, prędzej czy później znajdziemy czynną knajpę, bo kto nie chciałby zarobić na rzeszy turystów odwiedzających miasto?

 

Pociągiem w podróż

Barcelona jest bardzo dobrym węzłem komunikacyjnym. Jeżeli chcemy poruszać się po kraju pociągiem, z pomocą przychodzi nam hiszpański przewoźnik RENFE. Warto sprawdzić kilka wariantów podróży. Podobnie jak w Polsce, do wyboru mamy kilka klas pociągów, a także różny czas przejazdu pomiędzy poszczególnymi miastami. Może się okazać, że lepiej jest podróżować niższą klasą i nieznacznie dłużej, ale za to za lepszą cenę, bo rozpiętości bywają spore od kilku do kilkunastu euro. Oczywiście zasada działa również w drugą stronę. Zdarza się, że za bilet na szybsze połączenie na tej samej trasie zapłacimy niewiele więcej. Tym samym stosunek czasu podróży do poniesionych kosztów wyjdzie z korzyścią dla nas.
Pogoda

Barcelona
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+26°  / +24°
Słonecznie
wiatr: E 3 km/h
ciśnienie: 1019 hPa
wilgotność: 50%
zachmurzenie: 5%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +23° C
Słonecznie
wiatr: E 14 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +24° C
Słonecznie
wiatr: E 11 km/h
opady: 0.0 mm/h