ocena miejsca: 4 / 1
oceń i Ty!

Kassandraodwróć kolory tekstu i tła

Kassandra to pierwszy z "palców" Chalkidiki. Jest najbardziej wysunięty na zachód i jednocześnie najbardziej płaski. Słynie przede wszystkim z ciągnących się kilometrami piaszczystych plaż i pięknej błękitnej wody, uznawanej za najczystszą w Europie. Wiele z tutejszych plaż oznaczono Błękitną Flagą.

 

Kassandra to miejsce przede wszystkim dla osób odpoczywających na plaży i szukających rozrywki. Jest tu mnóstwo tawern, barów, można uprawiać różnego rodzaju sporty. 
 

Wybrane ciekawe miejsca:


Nea Skioni - turystyczna miejscowość, znana z cerkwi pod wezwaniem Wniebowzięcia Matki Boskiej. Jest to miejsce kultu religijnego w Grecji. Znajduje się tu ikona, która płacze, kiedy kraj jest zagrożony. 

Nea Potidea - wioska położona w północnej części Kassandry. Jej główną atrakcją są fragmenty murów obronnych, a także kanał o długości 1250 m oddzielający półwysep od stałego lądu.

Starożytne miasto Olintos. Nie leży ono co prawda na Kassandrze, ale stosunkowo niedaleko. To stanowisko archeologiczne, gdzie można zobaczyć doskonale zachowany układ ulic i zabudowań z czasów antycznych. W niektórych budynkach zachowały się kolorowe mozaiki podłogowe.

 

Sani - to miejscowość, gdzie znajdują się najsłynniejsze piaszczyste plaże na całym Chalkidiki. Są ru również wykopaliska archeologiczne oraz pola solne.

 

Nea Fokea - to mała miejscowość z ładną zatoczką portowąl. Jest tu również dawny macedoński grobowiec, w którym znajduje się dziś małe muzeum ikon oraz grota Świętego Pawła, wykuta w skale.

 


Loutra jest miejscowością uzdrowiskowa. Skorzystać tu można ze SPA i basenów termalnych.Zdjęcia Kassandra


  Chalkidiki - pogoda:
Dziś, 26 maja 2018
+26°  / +20°
Częściowe zachmurzenie

wiatr: SSE 8 km/h
ciśnienie: 1016 hPa
wilgotność: 49%
zachmurzenie: 16%
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 27 maja 2018
+25° C    /  +19° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ESE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 28 maja 2018
+24° C    /  +19° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 29 maja 2018
+25° C    /  +20° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 7 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 30 maja 2018
+26° C    /  +21° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: S 12 km/h
opady: 0.0 mm/h