wNieznane.pl

Chopok

TatralandiaSłowacy dobrze wiedzieli co zrobić, żeby turystom zapewnić dodatkowe formy spędzania czasu. W sam raz na lato, na zimę, gdy jest ładna pogoda i gdy za oknem zawierucha. Aquapark Tatralandia Holiday Resort to największy całoroczny kompleks wodny na Słowacji. W okresie wakacyjnym na fanów wodnego szaleństwa czeka 14 basenów, z czego 9 z nich działa przez cały rok. Do tego 28 rur i zjeżdżalni (7 czynnych zimą). Osobiście mogę polecić kąpiel na zewnątrz budynku zimową porą, gdy temperatura powietrza jest poniżej zera. Wówczas otula nas para wodna, która daje dodatkową przyjemność z kąpieli.

 

Świetnie odnajdą się tu także amatorzy wodnego relaksu. Lubisz przesiadywać w słonej morskiej wodzie albo termalnej? Proszę bardzo. I jeszcze, żeby woda oscylowała w okolicach 36 °C? Nie ma problemu. W Tropical Paradise temperatura wody i powietrza nie spada poniżej 30 °C. Kojąco działają wszelkiego rodzaju wodne masaże o zróżnicowanym stopniu na poszczególnych stanowiskach. Pomyślano również o działaniach leczniczych tutejszych wód. Thallasso terapia ma pozytywnie działać na układ nerwowy, poprawia krążenie krwi oraz stan skóry, a także wprowadzić nas w stan całkowitego relaksu. Trochę ruchu zapewniają animatorzy. Wodne wygibasy mogą okazać się niezłą dawką dodatkowej zabawy.

A może przyjeżdżasz prosto ze stoku i marzysz tylko o saunie i masażu? Zregenerujesz się dedykowanej ku temu strefie „Świata Celtów” wyposażonej w 17 saun parowych i suchych. Dodatkowo w ofercie przygotowano wszelkiego rodzaju zabiegi – okłady, maseczki itd.

 

Kompleks jest zaaranżowany jako mieszanka egzotycznych plaż, bujnej roślinności z dodatkiem pirackiej zadziorności, o czym świadczy drewniany żaglowiec. Marynarze nie zawsze należą do grzecznych chłopców. Na poszukujących wrażeń wilków morskich przygotowany jest bar Barbados w centralnej części, co pozwala na raczenie się trunkami bez opuszczania basenu. Zresztą o jadło nie należy się martwić, gdyż zadbano także o część restauracyjną.

 

O ile powyższe atrakcje mogą świadczyć, że jest to dobre miejsce dla dorosłych, to oczywiście najmłodsi amatorzy wodnych wrażeń znajdą coś dla siebie. Wspomniane zjeżdżalnie, baseny oczka wodne czy kaskady mogą spodobać się także dzieciakom.

 

Między aquaparkiem Tatralandia a ośrodkiem narciarskim pod Chopokiem kursują busiki. Ponadto przy wodnym kompleksie znajduje się parking.
 

Aktualne ceny wejściówek znajdują się tutaj.Pokaż Tatralandia na większej mapie


Zdjęcia Tatralandia


Pogoda

Chopok
Dziś, 3 lipca 2020
ikona pogody+23°  / +9°
Miejscami opady deszczu
wiatr: NNW 9 km/h
ciśnienie: 1012 hPa
wilgotność: 84%
zachmurzenie: 72%
opady: 0.9 mm/h

Sobota, 4 lipca 2020
ikona pogody+24° C    /  +9° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WSW 6 km/h
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 5 lipca 2020
ikona pogody+27° C    /  +9° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 5 km/h
opady: 0.0 mm/h