wNieznane.pl

Edynburg

Princes Street GardensPrinces Street Gardens (Ogrody Princes Street) to park w centrum Edynburga, położony u podnóża Zamku. Ogrody były budowane w dwóch etapach - 1770 i 1820 roku - po osuszeniu istniejącego tu dawniej sztucznego jeziora.

Na znajdującej się pośrodku ogrodów scenie Ross Estrada odbywają się różnego imprezy i koncerty. Wzdłuż ogrodu biegnie linia kolejowa, częściowo przebiegająca tunelem. Z kolei wzduż ulicy Princes Street zobaczyć można wiele rzeźb i pomników. Najbardziej efektowny jest pomnik to Scott Monument, gotycka wieża zbudowana w 1844 roku na cześć Sir Waltera Scotta. Są także m.in. pomniki poświęcone żołnierzom poległym na różnych frontach oraz pomnik niedźwiedzia Wojtka z żołnierzem.

Warto zwrócić uwagę na ładną Ross Fountain i na najstarszy na świecie zegar kwiatowy, który ma już 100 lat. Każdego roku przygotowywane są inne nasadzenia.

Zimą, tuż przed Bożym Narodzeniem, część ogrodów zamienia się w "Winter Wonderland", czyli wesołe miasteczko i jarmark świąteczny. Wśród zimowych atrakcji można tu znaleźć spory diabelski młyn oraz lodowisko.Zdjęcia Princes Street Gardens


Pogoda

Edynburg
Dziś, 7 kwietnia 2020
ikona pogody+13°  / +4°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 18 km/h
ciśnienie: 1027 hPa
wilgotność: 58%
zachmurzenie: 6%
opady: 0.0 mm/h

Środa, 8 kwietnia 2020
ikona pogody+12° C    /  +6° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WSW 19 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 9 kwietnia 2020
ikona pogody+8° C    /  +5° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: E 17 km/h
opady: 0.0 mm/h