wNieznane.pl

Edynburg

Princes Street GardensPrinces Street Gardens (Ogrody Princes Street) to park w centrum Edynburga, położony u podnóża Zamku. Ogrody były budowane w dwóch etapach - 1770 i 1820 roku - po osuszeniu istniejącego tu dawniej sztucznego jeziora.

Na znajdującej się pośrodku ogrodów scenie Ross Estrada odbywają się różnego imprezy i koncerty. Wzdłuż ogrodu biegnie linia kolejowa, częściowo przebiegająca tunelem. Z kolei wzduż ulicy Princes Street zobaczyć można wiele rzeźb i pomników. Najbardziej efektowny jest pomnik to Scott Monument, gotycka wieża zbudowana w 1844 roku na cześć Sir Waltera Scotta. Są także m.in. pomniki poświęcone żołnierzom poległym na różnych frontach oraz pomnik niedźwiedzia Wojtka z żołnierzem.

Warto zwrócić uwagę na ładną Ross Fountain i na najstarszy na świecie zegar kwiatowy, który ma już 100 lat. Każdego roku przygotowywane są inne nasadzenia.

Zimą, tuż przed Bożym Narodzeniem, część ogrodów zamienia się w "Winter Wonderland", czyli wesołe miasteczko i jarmark świąteczny. Wśród zimowych atrakcji można tu znaleźć spory diabelski młyn oraz lodowisko.Zdjęcia Princes Street Gardens


Pogoda

Edynburg
Dziś, 29 października 2020
ikona pogody+8°  / -2°
Silne zachmurzenie
wiatr: SSW 12 km/h
ciśnienie: 1003 hPa
wilgotność: 77%
zachmurzenie: 77%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 30 października 2020
ikona pogody+15° C    /  +7° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: WSW 22 km/h
opady: 0.5 mm/h

Sobota, 31 października 2020
ikona pogody+10° C    /  +7° C
Lekki deszcz
wiatr: E 18 km/h
opady: 0.8 mm/h