wNieznane.pl

Fethiye i Oludeniz

Rzeka Dalyan i plaża IztuzuNiespełna 100 km od Oludeniz znajduje się rzeka Dalyan, nazywana niekiedy "turecką Amazonką". Przepływa ona m.in. przez miejscowość o tej samej nazwie. Rejsy rzeką stanowią jedną z ciekawszych atrakcji w regionie i cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Rejs do plaży Iztuzu trwa ok. 35 minut, ale w tym czasie ciężko się znudzić. Najpierw łódź przepływa przez miasto, a brzegi rzeki są dobre zagospodarowane. Znaleźć tu można restauracje, przystanie, hotele. Dalej znajdują się słynne grobowce likijskie. Później krajobraz się zmienia - rzekę otaczają pola uprawne i łąki, na których wypasa się bydło.

 

Druga część rejsu przebiega po rozległej lagunie. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć żółwie, które wynurzają głowy z wody. Kolejną atrakcją są ruiny starożytnego miasta Kounos, które znajdują się nieopodal i może je oglądać również z łodzi. Trasa kończy się przy bardzo długiej, szerokiej, piaszczystej plaży Iztuzu, gdzie jaja składają żółwie Caretta caretta.

 

Można także popłynąć na pobliską malutką wysepkę na morzu lub popłynąć w drugą stronę rzeki do gorących źródeł, gdzie na chętnych czekają kąpiele błotne.Zdjęcia Rzeka Dalyan i plaża Iztuzu


Pogoda

Fethiye i Oludeniz
Dziś, 29 marca 2020
ikona pogody+15°  / +8°
Lekkie opady deszczu
wiatr: E 5 km/h
ciśnienie: 1010 hPa
wilgotność: 67%
zachmurzenie: 71%
opady: 0.2 mm/h

Poniedziałek, 30 marca 2020
ikona pogody+17° C    /  +8° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: E 11 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 31 marca 2020
ikona pogody+18° C    /  +11° C
Umiarkowane lub silne opady deszczu
wiatr: NNW 9 km/h
opady: 3.6 mm/h