wNieznane.pl

Gozo

MarsalfornMarsalforn to obok Xlendi jedna z głównych typowo turystycznych miejscowości na Gozo. Dlaczego jest chętnie wybierana przez przyjezdnych? Wystarczy stanąć na promenadzie i spojrzeć przed siebie. Na horyzoncie malują się morskie wody w barwach turkusu, odcieni błękitu, niebieskości, które odbijają promienie słoneczne. Jeśli dodamy restauracje oraz knajpki, w których zjemy m.in. ryby czy owoce morza w pięknej scenerii, jeśli uwzględnimy promenadę, która została zmodernizowana, jeśli damy się wczuć w klimat dawnej wioski rybacki, to nic dziwnego, że Marsalforn znajduje się na czele listy odwiedzających Gozo.
Nieopodal wspomnianej promenady mamy do dyspozycji skrawek plaży, ale jeśli nie spełnia ona naszych oczekiwań, zawsze możemy wskoczyć w samochód lub autobus i po kilku minutach cieszyć się piaskiem pod stopami na Ramla Bay.

Marsalforn może się okazać dobrą bazą wypadową na Gozo. W promieniu kilku kilometrów położone są solniska (Salt Pans), pomnik Tas Salvatur, a także miasta Xagħra oraz Żebbuġ.Zdjęcia Marsalforn


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,35 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-08-16

Pogoda

Gozo
Dziś, 17 sierpnia 2019
ikona pogody+26°  / +20°
Słonecznie
wiatr: SSE 7 km/h
ciśnienie: 1016 hPa
wilgotność: 76%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 18 sierpnia 2019
ikona pogody+27° C    /  +26° C
Słonecznie
wiatr: NE 4 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
ikona pogody+27° C    /  +25° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ESE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h