wNieznane.pl

Kadyks

Catedral de CadizCatedral de Cadiz (Catedral Santa Cruz de Cádiz) to kościół katolicki w Kadyksie. Budowano go przez ponad 100 lat - od roku 1722 do 1838. Powstał w miejscu starszej katedry z XIII w., który spłonął. Katedra miała być zbudowana w stylu barokowym, jednak przedłużająca się budowa wymusiła dokonanie pewnych zmian. W efekcie są tu również elementy rokokowe oraz neoklasycystyczne.

 

Wewnątrz zobaczyć można liczne kaplice z obrazami, rzeźbami czy relikwiami. Warto zajrzeć również do krypty. Torre Poniente to jedna z wież katedry, która została udostępniona do zwiedzania - można z niej obejrzeć panoramę miasta.

 

Wstęp płatny - audio przewodnik w cenie.

 

 

Tuż obok katedry znajduje się inne ciekawe miejsce. To Teatro Romano - ruiny starożytnego rzymskiego teatru. Odkryto je pod koniec XX w. podczas porządków po pożarze starych magazynów. Jego powstanie datuje się na I w. p.n.e. Na murach teatru muzułmanie zbudowali twierdzę, a później stanęły tu średniowieczne budynki. Dawniej należał do jednych z największych tego typu obiektów - miał średnicę ponad 120 metrów i mógł pomieścić ok. 20000 widzów. Obecnie stanowi przykład nielicznych zabytków rzymskich na terenie Hiszpanii.Zdjęcia Catedral de Cadiz


Pogoda

Kadyks
Dziś, 5 czerwca 2020
ikona pogody+22°  / +20°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: W 12 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 72%
zachmurzenie: 62%
opady: 0.1 mm/h

Sobota, 6 czerwca 2020
ikona pogody+22° C    /  +19° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 10 km/h
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 7 czerwca 2020
ikona pogody+21° C    /  +19° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 15 km/h
opady: 0.0 mm/h