wNieznane.pl

Kadyks

Catedral de CadizCatedral de Cadiz (Catedral Santa Cruz de Cádiz) to kościół katolicki w Kadyksie. Budowano go przez ponad 100 lat - od roku 1722 do 1838. Powstał w miejscu starszej katedry z XIII w., który spłonął. Katedra miała być zbudowana w stylu barokowym, jednak przedłużająca się budowa wymusiła dokonanie pewnych zmian. W efekcie są tu również elementy rokokowe oraz neoklasycystyczne.

 

Wewnątrz zobaczyć można liczne kaplice z obrazami, rzeźbami czy relikwiami. Warto zajrzeć również do krypty. Torre Poniente to jedna z wież katedry, która została udostępniona do zwiedzania - można z niej obejrzeć panoramę miasta.

 

Wstęp płatny - audio przewodnik w cenie.

 

 

Tuż obok katedry znajduje się inne ciekawe miejsce. To Teatro Romano - ruiny starożytnego rzymskiego teatru. Odkryto je pod koniec XX w. podczas porządków po pożarze starych magazynów. Jego powstanie datuje się na I w. p.n.e. Na murach teatru muzułmanie zbudowali twierdzę, a później stanęły tu średniowieczne budynki. Dawniej należał do jednych z największych tego typu obiektów - miał średnicę ponad 120 metrów i mógł pomieścić ok. 20000 widzów. Obecnie stanowi przykład nielicznych zabytków rzymskich na terenie Hiszpanii.Zdjęcia Catedral de Cadiz


Pogoda

Kadyks
Dziś, 2 kwietnia 2020
ikona pogody+15°  / +7°
Umiarkowane lub silne opady deszczu
wiatr: W 32 km/h
ciśnienie: 1011 hPa
wilgotność: 76%
zachmurzenie: 78%
opady: 1.6 mm/h

Piątek, 3 kwietnia 2020
ikona pogody+17° C    /  +8° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSW 2 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 4 kwietnia 2020
ikona pogody+16° C    /  +9° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ESE 33 km/h
opady: 0.0 mm/h