wNieznane.pl

Kadyks

Plaza San Antonio



Plaza San Antonio to jeden z ważniejszych placów w Kadyksie. W XIX w. był uznawany za centrum miasta. Obecnie otoczony jest rezydencjami w stylu neoklasycystycznym. Znajduje się tu również kościół San Antonio, zbudowany w XVII w. To właśnie tutaj w 1812 r. została ogłoszona Konstytucja Hiszpańska, dlatego na początku plac nosił nazwę Plaza de la Constitucion.

Niedaleko znajduje się inny interesujący plac - Plaza de San Francisco, przy którym stoją Kościół i klasztor San Francisco. Zbudowany został w połowie XVI w., a następnie uległ przebudowie w wieku XVII.

 

Innym ciekawym i ważnym placem jest Plaza de Mina. Powstał na początku XIX w. Wtedy też zostały posadzone drzewa, które można oglądać tutaj dzisiaj. Jego nazwa pochodzi od nazwiska generała, bohatera walki o niepodległość. Przy placu mieści się muzeum miejskie.



Zdjęcia Plaza San Antonio


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,2589 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2026-04-30

Pogoda

Kadyks
Dziś, 3 maja 2026
ikona pogody+18°  / +16°
Miejscami opady deszczu
wiatr: W 6 km/h
ciśnienie: 1016 hPa
wilgotność: 84%
zachmurzenie: 80%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 4 maja 2026
ikona pogody+17° C    /  +14° C
Słonecznie
wiatr: NW 17 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 5 maja 2026
ikona pogody+18° C    /  +13° C
Słonecznie
wiatr: NNW 18 km/h
opady: 0.0 mm/h