wNieznane.pl

Ronda

Porady i wskazówkiDojazd do Rondy

Do Rondy prowadzą cztery drogi - dwie od północy i dwie od południa. Jadąc z Malagi, podróżuje się drogą A367, która od miasta dociera od północy, czyli od nowszej części. Podobnie jest, kiedy do Rondy jedzie się od strony Sewilli czy Jerez de la Frontera, bowiem na końcowym etapie obie drogi się łączą. Z kolei od strony Marbelli (droga A397) i Estepony (droga A369 a następnie A377) dojeżdżamy do miasta od południa, czyli od starszej, zabytkowej części. Co ciekawe, Ronda posiada obwodnicę i niezależnie, z którego kierunku podróżujemy, do miasta można wjechać albo od północy, albo od południa, bowiem wszystkie te drogi koniec końców są ze sobą połączone.

Parkingi

W Rondzie znajduje się kilka dużych parkingów, gdzie turyści mogą bezpiecznie zaparkować auta. Jeden z nich zlokalizowany jest w starej części miasta, tuż obok Plaza Duquesa de Parcent (Parking El Castillo, czynny całą dobę). Mieści prawie 200 samochodów. Pozostałe są w nowszej części Rondy, ale trzy z nich stanowią doskonały punkt wypadowy. To parkingi Plaza del Socorro (ok. 280 miejsc, czynny w godzinach 8-22), La Merced przy Calle Carlos Cobo (100 miejsc, czynny w godzinach 7:30-23:30) oraz Antiguo Asilo przy Calle Paseo Poeta Rilke (180 miejsc, czynny całą dobę).

Ronda Tourist Pass

Miłośnicy muzeów i galerii mogą skorzystać z karty Ronda Tourist Pass. Karta dla osoby dorosłej kosztuje 10 euro i upoważnia do wstępu do następujących atrakcji: Centro Interpretacion Del Puente Nuevo, Museo De Pintura Joaquin Peinado, Palacio De Mondragon (Museo De Ronda), Banos Arabes, oraz do wyboru: Casa Palacio Museo Lara, Museo Del Bandolero lub Centro De Interpretacion Del Vino.

Wygodne buty to podstawa

Podstawą przy zwiedzaniu Rondy stanowią wygodne buty. Chociaż w pierwszej chwili to stwierdzenie może się wydawać zabawne, kobiety wiedzą doskonale, co znaczy chodzić przez kilka godzin w nieodpowiednim obuwiu. W starszej części miasta większość uliczek jest wybrukowanych. Warto więc na ten dzień zrezygnować z cienkich i wysokich pantofli, a także z butów na śliskiej podeszwie.
Pogoda

Ronda
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+39°  / +21°
Słonecznie
wiatr: SE 13 km/h
ciśnienie: 1016 hPa
wilgotność: 13%
zachmurzenie: 5%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+39° C    /  +22° C
Słonecznie
wiatr: SE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+36° C    /  +21° C
Słonecznie
wiatr: SE 13 km/h
opady: 0.0 mm/h