wNieznane.pl

Algarve

AlbufeiraAlbufeira to jedno z największych i najpopularniejszych miast w regionie Algarve. Położona jest pomiędzy dwoma innymi dużymi ośrodkami turystycznymi - Faro i Portimao. Jej główną atrakcją są plaże, ze słynnymi Praia do Peneco i Praia dos Pescadores na czele. Na wschód od centrum ciągną się plaże Praia do Inatel, Praia dos Alemaees, Praia dos Aveiros, Praia da Oura, Praia de Santa Eulalia, Praia Maria Luisa i wreszcie malownicza Praia da Falesia. Te plaże są szerokie i dobrze zagospodarowane. Po zachodniej stronie miasta plaże są mniejsze, bardziej kameralne i położone u podnóża pięknego klifu.

 

Albufeira położona jest na wzgórzach. Do większości z okolicznych plaż schodzi się w dół, po schodach. W ścisłym centrum białego miasteczka jest wąsko i raczej stromo. Miejscowość ta jest chętnie odwiedzana również zimą, dlatego też o każdej porze roku można napotkać problemy z parkowaniem. Turystów przyciąga nie tylko przepiękna okolica, ale także liczne restauracje, bary, kluby i bardzo dobrze rozwinięte zaplecze hotelowe.

 

W Albufeirze w zasadzie nie ma zabytków. Dawne mury miejskie i fortyfikacje stopniowo niszczały i osuwały się do morza i do dziś pozostały z nich jedynie niewielkie fragmenty. Warto zobaczyć Arco da Travessa da Igreja Velha, czyli zabytkowy łuk z czasów mauretańskich, a także kościół Igreja de S. Sebastião z połowy XVIII wieku. Na uwagę zasługuje wieża zegarowa Torre do Relógio, uznawana za symbol miasta. Dużą popularnością cieszą się okoliczne punkty widokowe, np. Miradouro do Pau da Bandeira, Miradouro Rossio. Z górnych części miasta na plażę można zjechać ruchomymi schodami albo windą Elevador do Peneco.
Pogoda

Algarve
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+27°  / +20°
Słonecznie
wiatr: ESE 17 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 79%
zachmurzenie: 5%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+27° C    /  +20° C
Słonecznie
wiatr: E 12 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+28° C    /  +20° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 12 km/h
opady: 0.0 mm/h