wNieznane.pl

Algarve

Ilha DesertaKto nie miał marzeń, żeby pobyć choćby przez chwilę na bezludnej wyspie? Teraz można je zrealizować! Ilha Deserta to wyspa, która nie jest zamieszkiwana przez ludzi, co nie znaczy, że będziemy na niej sami. Oczywiście codziennie pływają na nią mieszkańcy Faro i okolic, a także turyści, ale... tak naprawdę można w pełni cieszyć się ciszą i spokojem. Ludzi jest jak na lekarstwo. Bez wrzasków, głośnej muzyki i tandetnych atrakcji. Zamiast tego, na chętnych czeka restauracja "Estamine" oferująca owoce morza, a także inne przysmaki.

Plaża? Długa i szeroka, a przede wszystkim piaszczysta przepełniona... skarbami w postaci muszelek. Woda? Spokojne fale oceanu Atlantyckiego przynoszą ukojenie w upalny dzień. I to dosłownie, gdyż tutejsze prądy nie należą do najcieplejszych. Co nie zmienia faktu, że Ilha Deserta to świetne miejsce na odpoczynek na leżaku w cieniu parasola. A osoby spragnione aktywniejszych form spędzania czasu, mogą się wybrać na 2 kilometrowy spacer.

 

Ciekawostką jest, że wyspa wraz z Cabo de Santa Maria jest... najbardziej wysuniętym na południe fragmentem kontynentalnej Portugalii.

 

Czas płynięcia promu z Faro na Ilha Deserta to ok. 50 minut.Pokaż Ilha Deserta na większej mapie


Zdjęcia Ilha Deserta


Pogoda

Algarve
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+27°  / +20°
Słonecznie
wiatr: ESE 17 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 79%
zachmurzenie: 5%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+27° C    /  +20° C
Słonecznie
wiatr: E 12 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+28° C    /  +20° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 12 km/h
opady: 0.0 mm/h