wNieznane.pl

Algarve

Ilha DesertaKto nie miał marzeń, żeby pobyć choćby przez chwilę na bezludnej wyspie? Teraz można je zrealizować! Ilha Deserta to wyspa, która nie jest zamieszkiwana przez ludzi, co nie znaczy, że będziemy na niej sami. Oczywiście codziennie pływają na nią mieszkańcy Faro i okolic, a także turyści, ale... tak naprawdę można w pełni cieszyć się ciszą i spokojem. Ludzi jest jak na lekarstwo. Bez wrzasków, głośnej muzyki i tandetnych atrakcji. Zamiast tego, na chętnych czeka restauracja "Estamine" oferująca owoce morza, a także inne przysmaki.

Plaża? Długa i szeroka, a przede wszystkim piaszczysta przepełniona... skarbami w postaci muszelek. Woda? Spokojne fale oceanu Atlantyckiego przynoszą ukojenie w upalny dzień. I to dosłownie, gdyż tutejsze prądy nie należą do najcieplejszych. Co nie zmienia faktu, że Ilha Deserta to świetne miejsce na odpoczynek na leżaku w cieniu parasola. A osoby spragnione aktywniejszych form spędzania czasu, mogą się wybrać na 2 kilometrowy spacer.

 

Ciekawostką jest, że wyspa wraz z Cabo de Santa Maria jest... najbardziej wysuniętym na południe fragmentem kontynentalnej Portugalii.

 

Czas płynięcia promu z Faro na Ilha Deserta to ok. 50 minut.Pokaż Ilha Deserta na większej mapie


Zdjęcia Ilha Deserta


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,34 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-09-13

Pogoda

Algarve
Dziś, 15 września 2019
ikona pogody+23°  / +20°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSE 5 km/h
ciśnienie: 1018 hPa
wilgotność: 72%
zachmurzenie: 9%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 16 września 2019
ikona pogody+24° C    /  +20° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WSW 2 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 17 września 2019
ikona pogody+23° C    /  +19° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 5 km/h
opady: 0.0 mm/h