wNieznane.pl

Bergamo

Citta BassaCitta Bassa (Dolne Miasto Bergamo) dawniej stanowiło centrum gospodarcze i handlowe Bergamo. Obecnie tutaj mieści się ratusz oraz siedziby władz centralnych. Główna ulica Bergamo Papa Giovanni XXIII biegnie od dworca kolejowego do jednego z najbardziej rozpoznawalnych punktów -  Porta Nuova.

 

W Dolnym Mieście znajdują się liczne galerie czy muzea, m.in. Akademia Carrara, Teatro Donizetti, Galeria Sztuki Nowoczesnej (GAMeC), Muzeum Diecezjalne Sztuki Sakralnej, Muzeum Historyczne, Museo MATRIS Domini, Muzeum Archeologiczne Przyrodnicze, a także Ogród botaniczny. Na uwagę zasługuję również kościoły: Santo Spirito, San Bernardino, Sant'Alessandro i San Bartolomeo.

 

Chiesa San Bartolomeo (Kościół św Bartłomieja) - został zbudowany w XVII wieku. We wnętrzu można oglądać m.in. freski.

 

Teatro Donizetti - został otwarty w 1791 roku, a już kilka lat później uległ całowitemu zniszczeniu w wyniku pożaru. Szybko został odbudowany i obecnie wystawia sztuki, opery, odbywają się tu także różne wydarzenia kulturalne.

 

Santa Maria Immacolata delle Grazie - to kościół przy Viale Papa Giovanni XXIII, tuż obok Porta Nuova. Pochodzi z XIX w. Charakteryzuje się zieloną kopułą zwieńczoną złotą statuą. W XV w. w tym miejscu znajdował się klasztor. 

 

Porta Nuova - to najbardziej rozpoznawalny budynek w Citta Bassa. Składająca się z symetrycznych białych budynków brama została zbudowana w połowie XIX w.

 

Via XX Settembre - główna aleja handlowa w Dolnym Mieście. Oprócz sklepów, są tu oryginalne włoskie kamienice.

 

Piazzetta del Delfino - klimatyczny placyk, znajdujący się na połączeniu Dolnego i Górego Miasta. Znajduje się tu niewielka fontanna oraz oryginalne włoskie kamienice.
 Zdjęcia Citta Bassa


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,34 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-09-13

Pogoda

Bergamo
Dziś, 16 września 2019
ikona pogody+28°  / +18°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: W 5 km/h
ciśnienie: 1021 hPa
wilgotność: 66%
zachmurzenie: 9%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 17 września 2019
ikona pogody+28° C    /  +19° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: W 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 18 września 2019
ikona pogody+22° C    /  +17° C
Umiarkowane lub silne opady deszczu
wiatr: ESE 4 km/h
opady: 2.3 mm/h