wNieznane.pl

Buenos Aires

MicrocentroCo prawda Microcentro nie jest formalnie dzielnicą Buenos Aires, ale z racji dużej liczby banków, biur, sklepów oraz punktów usługowych uzyskało właśnie taką nazwę. Obszar rozciąga się od Av. Cordoba po Av. de Mayo. Trudno w nim znaleźć odrobinę zielonej przestrzeni. Można za to wstąpić do licznych sklepów odzieżowych. Szczególną popularnością cieszą się sklepy sportowe, w których można nabyć liczne gadżety piłkarskie, m.in. szaliki i koszulki lokalnych klubów. Jeśli ktoś nie kupił sobie żadnej pamiątki, to również w Microcentro znajdzie coś dla siebie. Inna sprawa, że ceny suwenirów będą odpowiednio wyższe niż w sąsiednich dzielnicach.


Bez wątpienia warto wstąpić do Galerii Pacifico. O ile wszelkiej maści butiki nie mogą robić większego wrażenia, o tyle sklepienia jak najbardziej tak. Iście sakralne malunki przyciągają uwagę turystów oraz osób robiących zakupy. Malowidła pochodzące z 1954 roku wyszły spod pędzla Antonio Berniego, Juana Carlosa Castagnino, Manuela Colmeiro, Lino Spilimbergo oraz Demetrio Urruchua. 20 lat temu przeszły renowację. Wspomniana Galeria mieści się przy Avenida Florida, która należy do głównych pasaży handlowych Buenos Aires. Od wczesnych godzin wieczornych można tam trafić na pokazy tanga.


W Mirocentro jest zarówno coś dla ciała, jak i dla ducha. Przy Plaza de Mayo mieści się katedra, która skrywa grób gen. Jose de Martina – argentyńskiego bohatera. Będąc na placu Majów natkniemy się na Piramide de Mayo, czyli mały obelisk upamiętniający pierwszą rocznicę usamodzielnienia się od Hiszpanii. Ponadto, to właśnie tu w każdy czwartek spotykają się matki osób prześladowanych w czasach rządów wojskowej junty. Warto również wybrać się do Casa Rosada, czyli "Różowego Domu". Przez 20 minut zostaniemy oprowadzeni przez zakątki budowli, w której urzęduje prezydent. Kolor Casa Rosada zawdzięcza... mieszaninie farb czerwonej typowej dla Federalistów i białej Unitarystów na znak zgody. Inna teoria głosi, iż barwa pochodzi od bydlęcej krwi, co podobno było częstą praktyką w XIX wieku.Wyświetl większą mapę

Zdjęcia Microcentro


Pogoda

Buenos Aires
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+13°  / +9°
Słonecznie
wiatr: N 14 km/h
ciśnienie: 1024 hPa
wilgotność: 73%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+14° C    /  +10° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: N 17 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+14° C    /  +11° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: NNW 10 km/h
opady: 0.0 mm/h