wNieznane.pl

Buenos Aires

PalermoOsoby spragnione zieleni, odpoczynku na świeżym powietrzu lub też szukające miejsca do jazdy na rowerze lub biegania, muszą koniecznie się wybrać do Palermo. Rozległe parki pozwalają na obcowanie na łonie natury. Szczególnie warto zajrzeć do Parque 3 de Febrero, który jest stale pielęgnowany. Niegdyś należał do rąk prywatnych. Teraz jest dostępny dla wszystkich, całkowicie za darmo. Z wydatkiem muszą się za to liczyć turyści, którzy chcą pospacerować po ogrodach japońskich (Jardin Japones). Na fanów fauny i flory czekają ogród botaniczny (Jardin Botanico Carlos Thays) oraz ZOO (Jardin Zoologico). Ponadto Palermo czeka również na sympatyków gry w polo, golfa czy wyścigów konnych.

Wieczorem warto udać się do części dzielnicy zwanej Palermo Viejo. Niezobowiązujące knajpki, kluby, restauracje tętnią życiem, pozwalając na dobrą zabawę po całym dniu zwiedzania miasta.

Zawiedzione nie będą osoby preferujące nieco spokojniejsze rozrywki. Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires (MALBA) skrywa w swych zbiorach prace słynnych latynoamerykańskich artystów, jak Xul Solar czy Antonio Berni. Nie brakuje również dzieł Fridy Kahlo. Słowem – dla każdego coś dobrego.Wyświetl większą mapę

Zdjęcia Palermo


Pogoda

Buenos Aires
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+13°  / +9°
Słonecznie
wiatr: N 14 km/h
ciśnienie: 1024 hPa
wilgotność: 73%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+14° C    /  +10° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: N 17 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+14° C    /  +11° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: NNW 10 km/h
opady: 0.0 mm/h