wNieznane.pl

Korfu

KassiopiKassiopi to malownicza miejscowość położona na północno-wschodnim wybrzeżu Korfu. W centrum znajduje się port, przy którym stoją armaty. Wokół pełno jest restauracji oferujących lokalne potrawy. W okolicy znajduje się kilka kamienistych plaż, m.in. piękna Imerolia. Niezbędne są więc buty do wody. Woda w morzu przybiera tutaj wszelkie odcienie zieleni i błękitu, choć jest chłodniejsza niż w innych częściach wyspy i szybko robi się głęboko. Szczególnie urokliwa jest oddalona o 300 m od centrum plaża Bataria, skąd można obserwować wybrzeże Albanii. 

Sporo uliczek w miasteczku jest jednokierunkowych, trudno też o miejsce parkingowe w centrum. Wieczorami może wiać chłodny wiatr. Ponad miasteczkiem widać ruiny zamku. Można go zwiedzać, ale należy uważać na węże. Warto również zobaczyć XVII-wieczny kościół Panagia Kassiopitissa, zbudowany w miejscu starożytnej świątyni Zeusa. Do zamku prowadzi oznakowana droga z centrum.


Jak dojechać?

Ze stolicy wyspy należy kierować się na północ, najpierw na Paleokastritsę, a później Dassię i Ipsos. Dalej droga zwęża się, staje się kręta i prowadzi górskimi zboczami.

 


Pokaż Wyspa Korfu na większej mapie


Zdjęcia Kassiopi


Pogoda

Korfu
Dziś, 7 kwietnia 2020
ikona pogody+16°  / +12°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 6 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 55%
zachmurzenie: 32%
opady: 0.0 mm/h

Środa, 8 kwietnia 2020
ikona pogody+16° C    /  +11° C
Słonecznie
wiatr: NE 8 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 9 kwietnia 2020
ikona pogody+16° C    /  +10° C
Słonecznie
wiatr: SSE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h