wNieznane.pl

Ronda

Puente Viejo i Puente San MiguelPuente Viejo i Puente San Miguel to dwa z trzech mostów, łączących podzielone kanionem El Tajo starą i nową część Rondy. Puente San Miguel, nazywany również Puente Arabe, położony jest niedaleko Palacio de Salvatierra. Został zbudowany w XII w. Tuż obok zobaczyć można doskonale zachowane łaźnie arabskie z tego samego okresu. Obecnie w komorach dawnych łaźni organizowane są czasem koncerty muzyki klasycznej. Dawniej pokoje zasilane były wodą z dwóch pobliskich strumieni.

 

Puente Viejo (Stary Most) został zbudowany w XVI w. na fundamentach wcześniejszej rzymskiego mostu. W XIX w. przepływająca przez kanion El Tajo rzeka Guadelevin była znacznie głębsza i szersza - pływały po niej łodzie, służyła również jako źródło wody pitnej dla mieszkańców Rondy. 

 

Tuż za Puente Viejo droga stromo pnie się pod górę, czym niektórym kierowcom sprawia sporo problemów. Powyżej mostu zobaczyć można zabytkową bramę Arco de Felipe V, która dawniej stanowiła jedno z wejść do miasta w murach obronnych. Zdjęcia Puente Viejo i Puente San Miguel


Pogoda

Ronda
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+39°  / +21°
Słonecznie
wiatr: SE 13 km/h
ciśnienie: 1016 hPa
wilgotność: 13%
zachmurzenie: 5%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+39° C    /  +22° C
Słonecznie
wiatr: SE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+36° C    /  +21° C
Słonecznie
wiatr: SE 13 km/h
opady: 0.0 mm/h