wNieznane.pl

Kos

AntimachiaAntimachia to jedna z tradycyjnych wiosek na wyspie Kos. Położona jest w jej centralnej części, ok. 20 km od stolicy. Można tu zobaczyć oryginalną zabudowę oraz pozostałości starych wiatraków. Najsłynniejszy i wciąż działający znajduje się w centrum wioski. Liczy ponad 200 lat. Aby go podziwiać z bliska, trzeba wejść do położonej przy nim tawerny.

 

Po drugiej stronie ulicy stoi malowniczy, stary, odrestaurowany dom, w którym zorganizowano skansen. Jest udostępniony dla turystów.

 

Niedaleko wsi na wzgórzu znajdują się ruiny weneckiego zamku, nazywanego Zamkiem Antimachia. Zbudowali go Joannici w XIV w. Na terem otoczonego grubym, wysokim murem prowadzi tylko jedno wejście. Wstęp jest bezpłatny. Wewnątrz można zobaczyć dwa kościoły - Agios Nikolaos z XVI wieku i Agia Paraskevi z XVIII wieku. Poza tym są tu niewielkie pozostałości cystern i domów. Z zamku rozciąga się piękny widok na okolicę i morze. Nie ma tu cienia, ale silny wiatr doskonale chłodzi w upalne dni.Zdjęcia Antimachia


Pogoda

Kos
Dziś, 16 października 2021
ikona pogody+21°  / +18°
Miejscami opady deszczu
wiatr: S 4 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 66%
zachmurzenie: 80%
opady: 0.1 mm/h

Niedziela, 17 października 2021
ikona pogody+20° C    /  +18° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 12 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 18 października 2021
ikona pogody+20° C    /  +18° C
Słonecznie
wiatr: NNW 20 km/h
opady: 0.0 mm/h