wNieznane.pl

Kos

AntimachiaAntimachia to jedna z tradycyjnych wiosek na wyspie Kos. Położona jest w jej centralnej części, ok. 20 km od stolicy. Można tu zobaczyć oryginalną zabudowę oraz pozostałości starych wiatraków. Najsłynniejszy i wciąż działający znajduje się w centrum wioski. Liczy ponad 200 lat. Aby go podziwiać z bliska, trzeba wejść do położonej przy nim tawerny.

 

Po drugiej stronie ulicy stoi malowniczy, stary, odrestaurowany dom, w którym zorganizowano skansen. Jest udostępniony dla turystów.

 

Niedaleko wsi na wzgórzu znajdują się ruiny weneckiego zamku, nazywanego Zamkiem Antimachia. Zbudowali go Joannici w XIV w. Na terem otoczonego grubym, wysokim murem prowadzi tylko jedno wejście. Wstęp jest bezpłatny. Wewnątrz można zobaczyć dwa kościoły - Agios Nikolaos z XVI wieku i Agia Paraskevi z XVIII wieku. Poza tym są tu niewielkie pozostałości cystern i domów. Z zamku rozciąga się piękny widok na okolicę i morze. Nie ma tu cienia, ale silny wiatr doskonale chłodzi w upalne dni.Zdjęcia Antimachia


Pogoda

Kos
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+25°  / +21°
Słonecznie
wiatr: NNW 21 km/h
ciśnienie: 1006 hPa
wilgotność: 70%
zachmurzenie: 11%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +22° C
Słonecznie
wiatr: NNW 14 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +23° C
Słonecznie
wiatr: NNW 12 km/h
opady: 0.0 mm/h