wNieznane.pl

Kos

Plaże południowego wybrzeża 
Południowe wybrzeże wyspy oferuje plaże osłonięte od wiatru, woda faluje nieznacznie, dno opada łagodnie. Dominują tu plaże z mieszaniną piasku i żwiru, ale znajdziemy również plaże kamieniste i z przybrzeżną "rafą", czyli śliskimi, płaskimi kamiennymi płytami.
 
Thermes Beach - to niewielka, kamienista plaża, położona na południowo-wschodnim końcu wyspy. Trzeba do niej zejść z góry kamienną ścieżką. Plaża słynie z otoczonego kamieniami basenu z wodą termalną.
 
Kefalos - niezbyt szeroka, piaszczysto-kamienista plaża w dolnej części miejscowości Kefalos. Położona jest ok. 45 km od stolicy wyspy.
 
Agios Stefanos - położona ok. 40 km od stolicy wyspy plaża, niedaleko miejscowości Kefalos. Stanowi połączenie piasku i żwiru. Przy samej plaży można zobaczyć ruiny dwóch połączonych ze sobą kościołów, a w niewielkiej odległości od brzegu jest niewielka wyspeka Kastri z malowniczym kościółkiem i ruinami dawnego zamku obronnego.
 
Paradise - szeroka, piaszczysta plaża z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Do plaży trzeba zjechać z góy stromą drogą, jest więc ona osłonięta od wiatru. Dno opada powoli, a morze faluje łagodnie.
 
Kardamena Beach - piaszczysto-żwirowa plaża o długości ok. 3 km. Im dalej od Kardameny, tym wybrzeże staje się dziksze i więcej jest przybrzeżnych płyt. Ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę i latem przyciąga tłumy turystów.

Camel Beach - położona ok. 30 km od stolicy plaża stanowi mieszankę piasku i żwiru. Ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę i zaplecze do uprawiania sportów wodnych. Trzeba do niej dojechać stromą drogą.
 
Agios Fokas - malownicza plaża położona 8 km na południe od miasta Kos i 2 km od słynnych term. Częściowo jest piaszczyta, a częściowo ciemny piasek pomieszany jest z kamieniami.
 
Kamari Beach - położona ok. 45 km od stolicy plaża ma 5 km długości i jest kamienista.
 
Plaża Lagades (Lagada) położona jest ok. 40 km od miasta Kos. Częściowo jest piaszczysta, a częściowo piaszczysto-żwirowa. Oblewają ją piękne, turkusowe, spokojne wody. 
 
Polemi Golden (Magic) położona jest ok. 30 km na południowy zachód od miasta Kos.Jest piaszczysta i często odwiedzana przez nudystów. Poza leżakami i niewielkim barkiem nie ma tu innej infrastruktury.


Zdjęcia Plaże południowego wybrzeża


Pogoda

Kos
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+25°  / +21°
Słonecznie
wiatr: NNW 21 km/h
ciśnienie: 1006 hPa
wilgotność: 70%
zachmurzenie: 11%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +22° C
Słonecznie
wiatr: NNW 14 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +23° C
Słonecznie
wiatr: NNW 12 km/h
opady: 0.0 mm/h