wNieznane.pl

Kos

Plaże północnego wybrzeżaWyspa Kos słynie z długich, piaszczystych plaż. Można je znaleźć głównie na północnym wybrzeżu. Tutaj często jest odczuwalny silny, północny wiatr meltemi, co stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Zwykle morze po tej stronie wyspy faluje mocno, a dno opada dosyć gwałtownie.


Najciekawsze plaże północnego wybrzeża:

 

Mastichari. Plaża znajduje się niespełna 30 km na południe od miasta Kos. Jest szeroka, z jasnym piaskiem, oblanym szmaragdową wodą. Część plaży jest zagospodarowana, ale można tu znaleźć również spokojniejsze miejsca.

 

Lambi to jedna z plaż położonych najbliżej stolicy. Wybrzeże jest piaszczyste, można tu znaleźć leżaki, parasole i tawerny.

 

Marmari - bardzo długa, piaszczysta plaża, położona ok. 20 km na południowy zachód od miasta Kos. Może się poszczycić dobrze rozwinięta infrastrukturą oraz bazą do uprawiania sportów wodnych.

 

Tigaki - plaża położona ok. 10 km od stolicy wyspy. Jest piaszczysta i długa na 10 km. Ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, sklepy, bary, tawerny i kawiarnie.

 

Limnionas - niewielka, malownicza plaża, położona ok. 45 km od stolicy wyspy. Jest tu cicho i spokojnie. Z drugiej strony cypla znajduje się mała dzika plaża z większymi falami.

 

Marmari Limnaria - plaża położona 15 km na zachód od miasta Kos. Jest długa i piaszczysta, a dzięki silnym wiatrom, idealna do uprawiania sportów wodnych.Zdjęcia Plaże północnego wybrzeża


Pogoda

Kos
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+25°  / +21°
Słonecznie
wiatr: NNW 21 km/h
ciśnienie: 1006 hPa
wilgotność: 70%
zachmurzenie: 11%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +22° C
Słonecznie
wiatr: NNW 14 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +23° C
Słonecznie
wiatr: NNW 12 km/h
opady: 0.0 mm/h