wNieznane.pl

Lizbona

Tramwaj nr 28Wiele europejskich stolic inwestuje w transport publiczny. Ów inwestycje rozumiane są jako zakup taboru. Autobusy elektryczne, z niższą emisją spalin CO2 czy nowoczesne i ciche tramwaje. Tymczasem w Lizbonie wciąż możemy przemierzać miasto klasycznymi wagonikami. Ich wygląd zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz idealnie odwzorowują końcówkę lat XIX wieku.
Jednym z symboli miasta jest słynna linia nr 28. Zabytkowy tramwaj wiedzie przez najciekawsze dzielnice stolicy Portugalii. Trasa ciągnie się od Alfamy przez Baixę, Chiado a swą trasę kończy na Prazeres. Zatem nie pozostaje nic innego jak wykupić bilet dzienny i odhaczać poszczególne atrakcje Lizbony.
Aha, jak to często bywa w środkach komunikacji miejskiej, a już w szczególności na tak popularnej trasie turystycznej, warto mieć się na baczności. Wszak ścisk i wypchane portfele Europejczyków, to to, co lokalni kieszonkowcy lubią najbardziej.

A gdybyś chciał mimo wszystko poczuć klimatyzację oraz zapach nowoczesnego tramwaju, pozostaje linia nr 15.Zdjęcia Tramwaj nr 28


Pogoda

Lizbona
Dziś, 14 czerwca 2021
ikona pogody+27°  / +19°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNE 3 km/h
ciśnienie: 1019 hPa
wilgotność: 64%
zachmurzenie: 2%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 15 czerwca 2021
ikona pogody+26° C    /  +19° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: N 1 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 16 czerwca 2021
ikona pogody+22° C    /  +17° C
Silne zachmurzenie
wiatr: SW 13 km/h
opady: 0.0 mm/h