wNieznane.pl

Lizbona

OceanariumParque dos Nacoes pokazuje nowoczesne oblicze Lizbony. Jednym z głównych akcentów jest Oceanarium, które powstało z okazji międzynarodowej wystawy Expo'98. Zalicza się do największych w Europie!
Główne akwarium wypełnia aż 5 mln litrów wody i jest schroniskiem dla wielu gatunków istnień, które żyją w czterech oceanach. Zwiedzający przechodzą przez różne strefy klimatyczne – od północnoatlantyckiej, przez tropikalne aż do Antarktydy. Każda część to nie tylko charakterystyczne zwierzęta dla danego pasma, ale również roślinność. Oczywiście zadbano, aby np. na własnej skórze poczuć się jak w tropikach.

 

Ponadto w 2011 roku udostępniono tzw. Sea Building. Dzięki czemu możliwości edukacji Oceanarium stały się jeszcze szersze. Warto zwrócić uwagę już na sam wygląd budynku, który wygląda tak, jakby był pokryty rybimi łuskami.

Celem Oceanarium jest edukacja ludzi oraz uświadamianie ich jak ważną rolę spełnia oceaniczny ekosystem, i jak istotne jest zachowanie dziedzictwa środowiska naturalnego. Trzeba przyznać, że robią to z powodzeniem. Dość powiedzieć, że placówka została wybrana najlepszą tego typu na świecie w 2015 roku przez użytkowników TripAdvisor.
 

Życie podwodnego świata można śledzić na Instagramie na profilu oceariodelisboa.Zdjęcia Oceanarium


Pogoda

Lizbona
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+33°  / +20°
Słonecznie
wiatr: ENE 3 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 51%
zachmurzenie: 10%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+33° C    /  +19° C
Słonecznie
wiatr: ESE 4 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+28° C    /  +18° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: NE 5 km/h
opady: 0.1 mm/h