wNieznane.pl

Londyn

Mosty londyńskieWestminster Bridge to most nad Tamizą łączący dzielnice Lambeth i Westminster. Pierwotny most powstał w XVIII w., później przebudowany. Tuż przy nim znajduje się Pałac Westministerski z Big Benem, a z drugiej strony London Eye.

 

Most Milenijny (Millennium Bridge) to wiszący most dla pieszych, który łączy dzielnice Bankside z City of London. Zbudowany z okazji nowego tysiąclecia w 2000 r. 

 

Vauxhall Bridge to stalowy most, przy którym z jednej strony znajduje się muzeum Tate Britain, a z drugiej siedziba MI6, tajnej brytyjskiej służby wywiadowczej. Powstał na początku XX w. 

 

Blackfriars Bridge to most, przy którym znajduje się Temple Church i brytyjskie muzeum narodowe Tate Modern. Pierwotnie zbudowany z wapieni i nazwany William Pitt Bridge na cześć premiera Williama Pitta. Obecnie jest to most z metalu, powstał w XIX w.

 

Waterloo Bridge - jego nazwa pochodzi od Bitwiy pod Waterloo w 1815 r. Po jego lewej stronie znajduje się Big Ben oraz Parlament, a kawałek dalej egipski obelisk z czerwonego granitu zwany Igłą Kleopatry, przywieziony do Anglii w XIX w. Jako jedyny ucierpiał podczas II wojny światowej.

 

Lambeth Bridge to most otwarty na początku XX w. Pierwotnie był mostem wiszącym, z którego korzystanie było płatne. Przy nim znajduje się Pałac Lambeth.Zdjęcia Mosty londyńskie


Pogoda

Londyn
Dziś, 24 lipca 2021
ikona pogody+19°  / +16°
Umiarkowane lub silne opady deszczu
wiatr: ENE 16 km/h
ciśnienie: 1008 hPa
wilgotność: 87%
zachmurzenie: 100%
opady: 3.9 mm/h

Niedziela, 25 lipca 2021
ikona pogody+20° C    /  +16° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: NNE 11 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 26 lipca 2021
ikona pogody+26° C    /  +17° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WSW 9 km/h
opady: 0.0 mm/h