wNieznane.pl

Londyn

ParkiHyde Park to jeden z kilku królewskich parków w Londynie. Podzielony na części przez jezioro Serpentine. Dawniej był prywatnym terenem łowieckim Jakuba I. Stanowi popularne miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych i sportowych. Przy nim znajdują się Marble Arch i Wellington Arch.

 

Green Park łączy się z St James's Park naprzeciwko wejścia do Pałacu Buckingham. Z parku widać fasady St James's Palace oraz Clarence House. Znajduje się tu mała fontanna-pomnik, Canada Memorial. Od strony Pałacu Buckingham znajduje się aleja z pięknymi, dużymi drzewami. Z drugiej strony parku można bezpłatnie skorzystać z leżaków.

 

Kensington Gardens - jeden z parków królewskich w Londynie. Jego częścią jest Diana Memorial Playground, czyli plac zabaw dla dzieci wraz z pomnikiem Piotrusia Pana.

 

Regent's Park - jeden spośród królewskich parków w Londynie. W jego części znajduje się zoo. W XVI w. stanowił tereny myśliwskie. Na początku XX wieku w parku powstał ogród różany (Queen Mary's Gardens).

 

St James's Park (Park św. Jakuba) jest najstarszym z królewskich parków w Londynie. Położony jest obok Pałacu Buckingham, a na jego terenie znajduje się St James's Palace i niewielkie jeziorko z dwiema wyspami, Jedna to Duck Island, a druga Z mostku nad jeziorem można zobaczyć Pałac Buckingham, a z drugiej strony m.in. London Eye.Zdjęcia Parki


Pogoda

Londyn
Dziś, 7 czerwca 2020
ikona pogody+18°  / +11°
Całkowite zachmurzenie
wiatr: WNW 12 km/h
ciśnienie: 1008 hPa
wilgotność: 59%
zachmurzenie: 100%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 8 czerwca 2020
ikona pogody+17° C    /  +11° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNE 14 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 9 czerwca 2020
ikona pogody+18° C    /  +10° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNE 8 km/h
opady: 0.0 mm/h