wNieznane.pl

Londyn

ParkiHyde Park to jeden z kilku królewskich parków w Londynie. Podzielony na części przez jezioro Serpentine. Dawniej był prywatnym terenem łowieckim Jakuba I. Stanowi popularne miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych i sportowych. Przy nim znajdują się Marble Arch i Wellington Arch.

 

Green Park łączy się z St James's Park naprzeciwko wejścia do Pałacu Buckingham. Z parku widać fasady St James's Palace oraz Clarence House. Znajduje się tu mała fontanna-pomnik, Canada Memorial. Od strony Pałacu Buckingham znajduje się aleja z pięknymi, dużymi drzewami. Z drugiej strony parku można bezpłatnie skorzystać z leżaków.

 

Kensington Gardens - jeden z parków królewskich w Londynie. Jego częścią jest Diana Memorial Playground, czyli plac zabaw dla dzieci wraz z pomnikiem Piotrusia Pana.

 

Regent's Park - jeden spośród królewskich parków w Londynie. W jego części znajduje się zoo. W XVI w. stanowił tereny myśliwskie. Na początku XX wieku w parku powstał ogród różany (Queen Mary's Gardens).

 

St James's Park (Park św. Jakuba) jest najstarszym z królewskich parków w Londynie. Położony jest obok Pałacu Buckingham, a na jego terenie znajduje się St James's Palace i niewielkie jeziorko z dwiema wyspami, Jedna to Duck Island, a druga Z mostku nad jeziorem można zobaczyć Pałac Buckingham, a z drugiej strony m.in. London Eye.Zdjęcia Parki


Pogoda

Londyn
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+22°  / +11°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NW 11 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 52%
zachmurzenie: 26%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+26° C    /  +12° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSW 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+28° C    /  +13° C
Słonecznie
wiatr: ESE 8 km/h
opady: 0.0 mm/h