wNieznane.pl

Londyn

ParkiHyde Park to jeden z kilku królewskich parków w Londynie. Podzielony na części przez jezioro Serpentine. Dawniej był prywatnym terenem łowieckim Jakuba I. Stanowi popularne miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych i sportowych. Przy nim znajdują się Marble Arch i Wellington Arch.

 

Green Park łączy się z St James's Park naprzeciwko wejścia do Pałacu Buckingham. Z parku widać fasady St James's Palace oraz Clarence House. Znajduje się tu mała fontanna-pomnik, Canada Memorial. Od strony Pałacu Buckingham znajduje się aleja z pięknymi, dużymi drzewami. Z drugiej strony parku można bezpłatnie skorzystać z leżaków.

 

Kensington Gardens - jeden z parków królewskich w Londynie. Jego częścią jest Diana Memorial Playground, czyli plac zabaw dla dzieci wraz z pomnikiem Piotrusia Pana.

 

Regent's Park - jeden spośród królewskich parków w Londynie. W jego części znajduje się zoo. W XVI w. stanowił tereny myśliwskie. Na początku XX wieku w parku powstał ogród różany (Queen Mary's Gardens).

 

St James's Park (Park św. Jakuba) jest najstarszym z królewskich parków w Londynie. Położony jest obok Pałacu Buckingham, a na jego terenie znajduje się St James's Palace i niewielkie jeziorko z dwiema wyspami, Jedna to Duck Island, a druga Z mostku nad jeziorem można zobaczyć Pałac Buckingham, a z drugiej strony m.in. London Eye.Zdjęcia Parki


Pogoda

Londyn
Dziś, 15 grudnia 2019
ikona pogody+8°  / +3°
Całkowite zachmurzenie
wiatr: SW 20 km/h
ciśnienie: 996 hPa
wilgotność: 68%
zachmurzenie: 100%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 16 grudnia 2019
ikona pogody+9° C    /  +8° C
Lekka mżawka
wiatr: S 13 km/h
opady: 0.3 mm/h

Wtorek, 17 grudnia 2019
ikona pogody+7° C    /  -1° C
Silne zachmurzenie
wiatr: W 4 km/h
opady: 0.0 mm/h