wNieznane.pl

Malta

MostaMosta mogłaby być jednym z miast Malty, przez które po prostu się przejeżdża, bo akurat leży na drodze z punktu A do punktu B. Mogłaby, gdyby nie fakt, że znajduje się w niej kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Co w nim takiego niezwykłego? Ano kopuła. Proszę sobie wyobrazić, że jej rozmiary sprawiają, iż jest czwartą co do wielkości w Europie! Liczby? Proszę bardzo. Zewnętrzna średnica 54 metry. Wysokość 60 metrów. Robi wrażenie? Oczywiście.
Jednak zbyt wielkim uproszczeniem byłoby skupianie się na samej kopule. Otóż w czasie II Wojny Światowej na kościół spadła bomba, która... okazała się niewybuchem i tym samym nikt nie odniósł obrażeń. Jej replikę znajdziemy w zakrystii.
Ponadto warto rozejrzeć się po wnętrzach świątyni. Rzucić okiem na zdobienia, detale.

Można jedynie żałować, że świątynia sąsiaduje z ruchliwym rondem. Aż się prosi o plac, z którego można byłoby podziwiać kościół w całej okazałości. A tak, między jednym kadrem a drugim, trzeba uważać na przejeżdżające autobusy, skutery oraz samochody. Tak czy inaczej, warto tu zajrzeć. Zdecydowanie!Zdjęcia Mosta


Pogoda

Malta
Dziś, 10 kwietnia 2021
ikona pogody+16°  / +13°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 25 km/h
ciśnienie: 1026 hPa
wilgotność: 63%
zachmurzenie: 16%
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 11 kwietnia 2021
ikona pogody+16° C    /  +14° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 31 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
ikona pogody+16° C    /  +15° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ESE 30 km/h
opady: 0.0 mm/h