wNieznane.pl

Malta

Mellieha i Popeye VillageMellieha to nie tylko miasto na północy Malty, ale również, a może przede wszystkim gmina. Tym samym warto zwrócić uwagę co oferuje region. W samym miasteczku mieści się kościół Naszej Pani Zwycięskiej. Świątynię datuje się na XVI wiek, a przy jej powstaniu mieli pomagać jej mieszkańcy. Aczkolwiek to nie jest w tym kluczowe lecz obraz nad ołtarzem, który wg legendy miał namalować sam św. Łukasz. Nie trzeba oddalać się zbyt daleko, żeby zajrzeć do Kaplicy „Our Lady of Grotto”.
Nieopodal kościoła mieszczą się schrony, które pełniły swą funkcję w okresie II Wojny Światowej. Ich długość szacuje się na 0,5 km, co czyni je największymi na wyspie. Pozostając w militarnych klimatach, w pobliżu miasta natkniemy się na wieżę Ghajn Hadid oraz fort Campbell (Tall Il-Blata). Fort miał pełnić funkcje ochronne w czasie II WŚ.
A jak już jesteśmy w gminie Mellieha, można pokusić się o wizytę w wiosce Popeye lub jednym z dwóch parków narodowych. W Majjistral Nature and History Park objęto ochroną jaskinie, groby, forty, a także wybrzeże klifowe.

Mellieha oferuje także wypoczynek na wspaniałych piaszczystych plażach. Główną jest największa piaszczysta plaża na wyspie, nazywana po prostu Mellieha Beach lub Il-Bajja Tal-Ghadira. Niedaleko znajduje się niewielka, ale piaszczysta i bardzo malownicza Paradise Beach. Z innej strony, w pobliżu wieży Ghajn Hadid, jest otoczona pagórkami piaszczysta plaża Selmun. Niedaleko niej zobaczyć można Pałac Selmun.

 

Popeye Village to wioska zbudowana na potrzeby animowanego filmu Popeye z lat '80 ubiegłego wieku. Jest udostępniona do zwiedzania. Przez cały rok na odwiedzających czekają różnorodne atrakcje, konkursy, gry i zabawy, ale najciekawiej jest latem, kiedy dzieci mogą bawić się na tutejszej plaży.Zdjęcia Mellieha i Popeye Village


Pogoda

Malta
Dziś, 25 lutego 2021
ikona pogody+16°  / +9°
Słonecznie
wiatr: ENE 13 km/h
ciśnienie: 1031 hPa
wilgotność: 74%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 26 lutego 2021
ikona pogody+15° C    /  +14° C
Silne zachmurzenie
wiatr: ENE 13 km/h
opady: 0.1 mm/h

Sobota, 27 lutego 2021
ikona pogody+16° C    /  +13° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 7 km/h
opady: 0.0 mm/h