wNieznane.pl

Malta

Blue Grotto



Blue Grotto, czyli Błękitna Grota to jedna z przyrodniczych i głównych atrakcji Malty. Znajduje się na południu wyspy, a swą nazwę zawdzięcza brytyjskiemu żołnierzowi, który stwierdził, iż miejsce przypomina mu Grotta Azzurra we włoskim Capri. Być może przypomina. Nie wiemy, nie byliśmy w tej części Italii. Wiemy natomiast, że Blue Grotto cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Szacuje się, że przyjeżdża tu ok. 100 tysięcy ludzi.
Co jest takiego frapującego w tym miejscu? Przede wszystkim otwarte morze oraz sieć jaskiń, które przy akompaniamencie promieni słonecznych tworzą niezapomniane widoki. Wystarczy 8 euro (dzieci połowę taniej), żeby ruszyć w 20-minutowy rejs wzdłuż wybrzeża. Najlepiej przyjechać tu przed południem. Wówczas możemy liczyć na mniejszą liczbę chętnych na kurs, a i woda jest zwykle spokojniejsza.

Należy pamiętać, iż w przypadku wzburzonego morza, rejsy są wstrzymane. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak spacer wzdłuż skalistego brzegu, chłodne piwo w jednym z lokali oraz spoglądanie na okolicę z jednego z tarasów widokowych.


Jako ciekawostkę dodam, iż w okolicach Blue Grotto kręcono sceny do filmu „Troja” z Bradem Pittem w roli głównej.



Zdjęcia Blue Grotto


Pogoda

Malta
Dziś, 30 marca 2020
ikona pogody+14°  / +7°
Silne opady deszczu
wiatr: NNE 23 km/h
ciśnienie: 1011 hPa
wilgotność: 87%
zachmurzenie: 100%
opady: 8.6 mm/h

Wtorek, 31 marca 2020
ikona pogody+16° C    /  +13° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 16 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 1 kwietnia 2020
ikona pogody+17° C    /  +15° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: S 10 km/h
opady: 0.0 mm/h