wNieznane.pl

Malta

Blue GrottoBlue Grotto, czyli Błękitna Grota to jedna z przyrodniczych i głównych atrakcji Malty. Znajduje się na południu wyspy, a swą nazwę zawdzięcza brytyjskiemu żołnierzowi, który stwierdził, iż miejsce przypomina mu Grotta Azzurra we włoskim Capri. Być może przypomina. Nie wiemy, nie byliśmy w tej części Italii. Wiemy natomiast, że Blue Grotto cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Szacuje się, że przyjeżdża tu ok. 100 tysięcy ludzi.
Co jest takiego frapującego w tym miejscu? Przede wszystkim otwarte morze oraz sieć jaskiń, które przy akompaniamencie promieni słonecznych tworzą niezapomniane widoki. Wystarczy 8 euro (dzieci połowę taniej), żeby ruszyć w 20-minutowy rejs wzdłuż wybrzeża. Najlepiej przyjechać tu przed południem. Wówczas możemy liczyć na mniejszą liczbę chętnych na kurs, a i woda jest zwykle spokojniejsza.

Należy pamiętać, iż w przypadku wzburzonego morza, rejsy są wstrzymane. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak spacer wzdłuż skalistego brzegu, chłodne piwo w jednym z lokali oraz spoglądanie na okolicę z jednego z tarasów widokowych.


Jako ciekawostkę dodam, iż w okolicach Blue Grotto kręcono sceny do filmu „Troja” z Bradem Pittem w roli głównej.Zdjęcia Blue Grotto


Pogoda

Malta
Dziś, 3 czerwca 2020
ikona pogody+22°  / +20°
Miejscami opady deszczu
wiatr: WNW 15 km/h
ciśnienie: 1012 hPa
wilgotność: 71%
zachmurzenie: 28%
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 4 czerwca 2020
ikona pogody+23° C    /  +16° C
Słonecznie
wiatr: S 23 km/h
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 5 czerwca 2020
ikona pogody+24° C    /  +21° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: SSE 26 km/h
opady: 0.5 mm/h